Байерн (Мюнхен) започна по възможно най-добрия начин участието си в турнира за Купата на Германия. Тимът на Карло Анчелоти записа убедителен успех с 5:0 като гост на третодивизионния Кемницер и продължава в надпреварата.

Робърт Левандовски откри резултата в 20-ата минута, когато изпълни по чудесен начин пряк свободен удар.

Малко след почивката Кингсли Коман бе изведен на добра позиция и удвои. В 60-ата минута Левандовски направи резултата класически, разписвайки се след пас на Толисо.

В 79-ата минута и Франк Рибери записа името си сред голмайсторите. Французинът вкара за 0:4 с прекрасен изстрел от фаул. Крайното 0:5 пък бе оформено в 89-ата минута, когато след центриране от корнер Матс Хумелс бе точен с глава.