Шампионът и убедителен лидер в Германия Байерн (Мюнхен) постигна обрат с 2:1 при гостуването си на Волфсбург в мач от 23-ия кръг на Бундеслигата. Баварците доста се измъчиха срещу "вълците", които водеха в резултата след час игра. Още в осмата минута Даниел Дидави даде преднина на домакините, които сериозно затрудняваха класния си съперник.

В 55-ата Ариен Робен пропусна дузпа за шампионите, а в 64-ата холандецът все пак се реабилитира с асистенция към Сандро Вагнер, който направи 1:1.

Появилият се на смяна в 79-ата минута Роберт Левандовски успя да се превърне в герой за Байерн, след като в 91-ата реализира от дузпа, донасяйки пълен обрат за баварците и победата с 2:1.

За отбора на Юп Хайнкес това е 13-и пореден успех във всички турнири, с което беше изравнено постижение от времето на Хосеп Гуардиола.

РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНЕ В ГЕРМАНСКАТА БУНДЕСЛИГА - ТУК!