Германският шампион Байерн Мюнхен не можа да победи у дома Лион и срещата от група “F” в Шампионската лига завърши 1:1, докато другият мач от тази група между Фиорентина и Стяуа приключи при 0:0. На препълненият до краен предел “Алианц Арена” в Мюнхен домакините доминираха в първите 15 минути, но без да създадат някакво по сериозно положение. В 25-ата минута Жуниньо изпълни фаул почти от центъра на терена, а центрираната топка се удари в главата на аржентинеца Мартин Демикелис и заблуди стража на “баварците” Михаел Рензинг за 0:1. В 30-ата минута Лука Тони се измъкна от личния си пазач Крис и стреля опасно, но ударът му бе отразен от стража на Лион Лиорис. До края на първата част Лион контролираше играта и успя да опази крехката си преднина от 1 гол.  След почивката възпитаниците на Юрген Клинсман реагираха като ужилени и атаките към вратата на гостите не спираха. В 47-ата минута Тони бе изведен от Рибери, но отново пропусна срещу Лиорис. В 52-ата минута Мирпослав получи една топка от Масимо Одо, след което нахлу отдясно и центрира, а почти от точката на дузпата бразилецът Зе Роберто с глава вкара изравнителното попадение за 1:1. Три минути по-късно Едерсон от Лион центрира, но звездата Карим Бензема не успя да намери точно коженото кълбо, за да бъде подобаващ отговора на гостите. В 71-ата минута Едерсон отново реши да пробва рефлекса на Рензинг, който обаче бе на мястото си. В 78-ата минута Рибери изпълни пряк свободен удар от около 23 метра, но топката отиде право в стената. В 83-ата минута Тони посрещна с гърди една топка, но от 16 метра не успя да затрудни Лиорис. До края на мача както домакините така и гостите стигнаха нещо по сериозно, за да променят цифровото изражение на резултата.

В другия мач от групата Фиорентина посрещна на своя “Артемио Франки” румънския гранд Стяуа, но не успя да го победи. Както през първото, така и през второто полувреме двата отбора не можаха да си отбележат гол и срещата приключи при 0:0. През първото полувреме гостите от Стяуа разчитаха на контраатаки, докато по-голямото владеене на топката бе в полза на Фиорентина. Домакините обаче така и не успяха да стигнат до чисто голово положение, докато Семедо от Стяуа излезе сам срещу Фрей, но пропусна да се разпише. След почивката картината на терена не се промени особено, но "виолетовите" просто нямаха шанс пред вратата на Стяуа. В средата на втората част след пряк свободен удар, изпълнен от Адриан Муту, топката срещна страничната греда и излезе в аут. Това бе и единсвеното по-сериозно положение за домакините. Гостите пък бяха много опасни при своите контраатаки, като пак Семедо изпусна страхотни положения пред Фрей за гол. В крайна сметка румънският гранд изненадващо спечело точка при гостуването си във Флоренция след това нулево равенство./БЛИЦ