Шахтьор и Байерн завършиха 0:0 в първи осминафинален мач от Шампионската лига. Заради напрегнатата политическа обстановка в Донецка област, поредният домакински мач на "миньорите" се състоя отново в Лвов. Това беше първата официална среща за Шахтьор за последните два месеца, като един от тях тимът прекара на подготвителен лагер в Бразилия.

В 30-ата минута Томас Мюлер отклони с глава към Франк Рибери, който му върна веднага отляво. Германецът стреля от движение, но се подхлъзна и би над напречната греда. Второто полувреме се започни с грубата игра. Реферът Ундиано Майенко спести червен картон на Дъглас Коста първо закачи с крак падналия на тревата Рибери, а минути по-късно удари французина с лакът в лицето напълно умишлено.

Вечерта беше специална за халфа на баварците Шаби Алонсо. Испанецът изигра своя мач №100 в Шампионската лига. 33-годишният Алонсо записа повече от тях с екипите на Ливърпул и Реал (Мадрид). В 65-ата минута обаче ветеранът остава своите съотборници с човек по-малко на терена. Испанецът получи червен картон след груб фаул срещу Алекс Тейшейра.

В края Ариен Робен стреля след финт отдясно, а Ракицкий се предпази, блокирайки топката с ръка в наказателното поле. Майенко прецени, че играта не е умишлена и не даде дузпа за гостите.

Байерн е спечелил само един от последните си шест мача от елиминации в Шампионската лига (3 равенства и 2 загуби). В предишните две гостувания на баварците в турнира паднаха общо 13 гола (7:1 срещу Рома и 2:3 с Манчестър Сити).