Унгарският шампион МОЛ Види загуби с 0:2 при домакинството си на БАТЕ (Борисов) в мач от група “L” на Лига Европа. За гостите точни бяха Хасе Туоминен (27) и Егор Филипенко (85).

Унгарският отбор нямаше шанс, защото превъзхождаше своя опонент, но не успя да реализира шансовете си. В същото време играчите на БАТЕ бяха по-средоточени и си тръгнаха с трите точки.

За МОЛ Види 76 минути изигра българският национал Георги Миланов, но и той не успя да помогне на своите съотборници да стигнат до позитивен резултат.

В 30-ата минута бившият футболист на ЦСКА (Москва) получи жълт картон. Мачът беше изпълнен с много единоборства.

В края на двубоя БАТЕ остана с човек по-малко след втори жълт картон на Александър Филипович.