Барселона записа пета поредна победа в Примера дивисион. В мач от 23 кръг каталунците се наложиха с 2:0 като гост на последния в класирането Леванте. С този успех тимът на Луис Енрике се върна еднолично на първото място с три точки повече от Атлетико (Мадрид), като Барса има и мач по-малко.

Каталунците поведоха в резултата в 21-ата минута. Давид Наваро си вкара автогол, след като с хълбок отклони във вратата на Диего Мариньо центриране на пробилия отляво Жорди Алба. Във втората минута на добавеното време Луис Суарес удвои, завършвайки хубава контраатака и подаване на Лионел Меси.

С този успех Барселона събра актив от 54 точки, на три пред Атлетико и на седем пред Реал (Мадрид), който по-късно днес гостува на предпоследния Гранада. Леванте е на последната 20-та позиция със 17 точки, на три зад Гранада и на четири от зоната на спасението.

Резултати, програма и класиране в Испания - ТУК !!!