Барселона постигна изключителен обрат срещу Шахтьор (Донецк) от 0:1 до 2:1 в последните минути на двубоя. Домакините водеха до 87-ата минута, когато Меси изравни, а в даденото от съдията продължения донесе трите точки на каталунците.

Още в 7-ата минута Илсиньо можеше да открие резултата, а след това Фернандиньо и Сърна също имаха положения, но пропуснаха.

В 44-ата минута Илсиньо получи топката отляво, напредна, мина през Маркес и прехвърли излезлия да го посрещне вратар Виктор Валдес за 1:0 в полза на домакините. До края на полувремето гостите така и не успяха да се отърсят от шока.

В началото на втората част каталунците имаха шанс за изравнително попадение. В 51-ата минута Шави стреля силно от пряк свободен удар, но топката бе отбита в последния момент от Пятов. В 67-ата минута Ето`о излезе сам срещу вратаря на Шахтьор, но не успя да го преодолее. В 87-ата минута влезлият като резерва Лионел Меси показа, защо е най-добрият и ценен играч в състава на Пеп Гуардиола, след като направи 1:1. Натискът на гостите продължи и в последните секунди златната резерва Меси донесе и трите точки. Аржентинецът получи топката отляво, навлезе в наказателното поле и направи 2:1.

В другия мач Спортинг надделя над Базел у дома с 2:0. Головете бяха дело на Романьоли в 55-ата минута и Дерлей в 87-ата. В началото на двубоя домакините имаха превес и спокойно можеха да водят в резултата. Лисабонци създадоха няколко много добри възможности, които обаче завършиха с неточни изстрели. Нападателите Дерлей и Елдер Пощига нямаха ден пред гола и стреляха встрани, като само два шута бяха в очертанията на вратата. Швейцарците пък рядко атакуваха и приключиха полувремето с два удара извън вратата.

В 55-ата минута удар на Романьоли рикошира в защитник и излъга вратаря за 1:0. В 86-ата минута Дерлей подпечата успеха на Споринг. Това са първи три точки за поругалците в групата, а Базел остава с нула.
Спортинг – Базел 2:0./БЛИЦ

Шахтьор – Барселона 1:2
1:0 Илсиньо (44), 1:1 Меси (87), 1:2 Меси (93)

Шахтьор: Пятов, Хюбшман, Дуляй (93 – Левандовски), Фернандиньо, Илсиньо (85 – Улиян), Шевчук, Луис Адриано (71 – Селезнов), Брандао, Чигрински, Ишенко, Сърна

Барселона: Виктор Валдес, Пике, Маркес, Пуйол, Шави, Иниеста, Ето`о (73 – Къркич), Анри (59 – Меси), Кейта (80 – Гудьонсен), Даниел Алвеш, Туре

Стадион: “Олимпийски”
Съдия: Хауърд Уеб
Жълти картони: Сърна, Фернандиньо, Чигрински (Ш); Шави, Кейта, Иниеста (Б)