Атлетико (Мадрид) надви италианския шампион Ювентус с 2:1 в контрола на "Френдс Арина" в шведската столица Стокхолм. Това бе последен мач от тазгодишното издание на приятелския турнир “Интернешънъл Чемпиънс Къп”. Кристиано Роналдо започна титуляр за „старата госпожа“ и бе заменен в 71-ата минута от Марио Манджукич.

„Бианконерите“ имаха превъзходство през първата част на двубоя и пропуски направиха Киелин ии Роналдо. След това „дюшекчиите“ стигнаха до гол чрез Тома Лемар (24) след центриране на Киърън Трипиър и рикошет в тялото на новото попълнение Жоао Феликс пристигнал в Мадрид за 126 милиона евро от Бенфика.

Италианците изравниха с попадение на Сами Кедира (29), но радостта им бе кратка, тъй като Жоао Феликс (33) се разписа след прекрасен пас на Лемар за 2:1.

До края на първата част, а и след почивката нито един от двата тима не успя да реализира някое от положенията си и резултатът остана непроменен.