Атлетико (Мадрид) победи с 2:0 Севиля на своя нов стадион „Уанда Метрополитано“ и излезе на второ място в класирането на Примера, изпращайки андалусците на трето. Мачът бе от шестия кръг на испанското първенство, а головете бяха дело Яник Ферейра Караско и Антоан Гризман.

Първото полувреме премина при поделено надмощие, а попаденията дойдоха след почивката.

Веднага след началото на втората част Вието опита пас към Яник Ферейра Караско, който успя да измъкне топката от Стеван Нзонзи, финтира стража Рико и изпрати клъбото в опразнената врата за 1:0.

В 70-ата минута Гризман направи резултата 2:0. Филипе Луиш хитро пусна в наказателното поле на гостите на френския нападател, който с безпощаден шут опъна мрежата зад Рико и оформи крайното цифрово изражение.

Атлетико е с 14 точки от началото на сезона, докато Севиля е с 13.