Българският защитник Асен Караславов игра 45 минути при загубата на Гройтер Фюрт с 2:3 при гостуването на Инглощад. Срещата бе от първия кръг на Втора Бундеслига. Бившият бранител на Славия бе сред резервите на треньора Бено Мьолман, но влезе на терена в началото на второто полувреме. В 62-ата минута Караславов си заработи жълт картон.

В 15-ата минута Иво Иличевич пропусна да даде преднина на Гройтер Фюрт, след като не реализира отсъдената за гостите дузпа. В 27-ата минута обаче съотборникът му Щефан Рейсингер вкара за 0:1. В 44-ата минута Валдет Рама изравни - 1:1. В продължението на първото домакините доведоха срещата до пълен обрат, след като Даниел Фелгенауер си вкара нелеп автогол. В 49-ата Ерсин Демир направи 3:1 за Инглощад, а крайното 3:2 за домакините бе фиксирано в 90-ата минута, когато Сами Алаги вкара нов гол за Гройтер Фюрт. На 24 август Асен Караславов и съотборниците му приемат Санкт Паули в среща от втория кръг на Втора Бундеслига. /БЛИЦ