Аржентина надви Чили с 2:1 на "Арена Коринтианс" и спечели бронзовите медали на Копа Америка 2019 в Бразилия. Така "гаучосите" взеха частичен реванш за два поредни загубени финала от чилийците в този турнир след изпълнение на дузпи. Серхио Агуеро (12) и започналият за първи път като титуляр от началото на надпреварата Пауло Дибала (22) се разписаха за аржентинците, а звездата Лионел Меси бе изгонен с директен червен картон след скандална ситуация и сблъсъци с Гари Медел, който също получи червен картон и пое към съблекалните малко преди почивката. Артуро Видал (59-дузпа) се разписа за чилийците.

Мачът започна прекрасно за „гаучосите“, които поведоха с гол на Серхио Агуеро (12), разписал се след хитър извеждащ пас от фаул на Лионел Меси. Пет минути след това чилийците получиха нов тежък удар, след като звездата им Алексис Санчес принудително напусна игра и беше заменен от Жуниор Фернандес. Аржентинците удвоиха аванса си чрез Пауло Дибала (22), който започна титуляр за първи път от началото на турнира и вкара гол след светкавична атака.

Winbet -най-голямото разнообразие от пазари! (18)

В 37-ата минута се стигна до скандална ситуация. Лионел Меси и Гари Медел се сбутаха край аутлинията и едва не се стигна до бой между тях, но след намесата на хора от двата щаба не се стига до по-сериозна ескалация на напрежение. Съдията Марио Алберто Диас де Вивар се консултира с ВАР и изгони Меси и Медел с директни червени картони. След края на полувремето аржентинците наобиколиха рефера да му искат обяснения.

След почивката в 59-ата минута чилийците получиха право да изпълнят дузпа след намесата на ВАР за фаул на Арангис срещу Ло Селсо и Артуро Видал бе точен от бялата точка за 2:1. До края на мача обаче той и съотборниците му не успяха да стигнат до изравняване, което щеше да прати мача в продължения. В самия край чилийската скамейка скочи на крака да иска нова намеса на ВАР за игра с ръка в наказателното поле, но реферът на използва видеоарбитража.

Шампионът ще бъде определен в неделя вечер между домакина Бразилия и сензацията на турнира Перу.

Аржентина - Чили 2:1
1:0 Серхио Агуеро (13), 2:0 Пауло Дибала (22), 2:1 Артуро Видал (59-дузпа)

Стартовите състави
Аржентина: 1.Франко Армани, 17.Николас Отаменди, 3.Николас Талиафико , 6.Херман Пецела , 2.Хуан Маркос Фойт , 5.Леандро Паредес , 16.Родриго де Паул, 20.Джовани Ло Селсо (90 13.Рамиро Фунес Мори), 10.Лионел Меси , 9.Серхио Агуеро (8119.Матиас Суарес), 21.Пауло Дибала (6711.Анхел Ди Мария)
Треньор: Лионел Скалони

Чили: 1.Габриел Ариас, 18.Гонсало Хара (503.Гийермо Марипан) , 4.Маурисио Исла, 17.Гари Медел , 5.Пауло Диас, 8.Артуро Видал , 20.Чарлс Арангис (839.Николас Кастийо), 15.Жан Андре Бусежур , 13.Ерик Пулгар , 7.Алексис Санчес (1719.Жуниор Фернандес), 11.Едуардо Варгас
Треньор: Рейналдо Руеда (Колумбия)

Сао Пауло, стадион: "Арена Коринтианс"
Съдия: Марио Алберто Диас де Вивар (Парагвай)