Арсенал разгроми с 4:0 Порто в мач от група "G" на Шампионската лига. По този начин "топчиите" се реваншираха пред феновете си за срамното 1:2 от Хъл Сити преди дни в среща от Висшата лига на Англия.

През първите 30-ина минути на "Емирейтс стейдиън" играта бе равностойна. До този момент Лисандро Лопес пропусна на два пъти да даде преднина на Порто, след като се озоваваше на изгодни голови положения. В 30-ата минута домакините откриха чрез Робин Ван Перси. Комбинация между Адебайор и Фабрегас изведе холандецът на стрелкова позиция и той не сгреши - 1:0. Девет минути след това Ван Перси върна жеста на Адебайор, центрирайки му от корнер, нападателят от Того засече топката с глава за 2:0. При този резултат двата отбора се прибраха в съблекалните на почивката.

В началото на второто полувреме "топчиите" стигнаха до трети гол, с което на практика решиха мача. Талантливият Тео Уолкът нахлу по дясното крило и центрира към Ван Перси, който направи 3:0 в 48-ата минута.

В 71-ата минута резерва Никлас Бентнер бе повален в наказателното поле на гостите, за което "топчиите" получиха правото да изпълнят дузпа. Зад топката застана Адебайор, който бе точен от бялата точка, оформяйки крайното 4:0. С прибавените три точки Арсенал вече има 4 в актива си и оглави класирането в група "G" на Шампионската лига. В първия си мач Арсен Венгер и момчетат му завършиха 1:1 с Динамо (Киев), а Порто победи Фенербахче с 3:1.

Фенербахче и Динамо (Киев) не излъчиха победител и завършиха 0:0 в Турция в другата среща от групата.

АРСЕНАЛ - ПОРТО 4:0
1:0 Ван Перси (30)
2:0 Адебайор (39)
3:0 Ван Перси (48)
4:0 Адебайор (71-д)

Арсенал: Алмуня, Саня, Туре, Гала, Клиши, Насри, Фабрегас, Денилсон, Уолкът, Ван Перси, Адебайор

Порто: Хелтон, Бруно Алвеш, Бенитес, Гуарин, Лисандро Лопес, Родригес, Роландо, Раул Мейрелеш, Томаш Коща, Сяпунаро, Фернандо

ФЕНЕРБАХЧЕ - ДИНАМО (Киев) 0:0

Фенербахче: Волкан, Логано, Роберто Карлуш, Еду Драсена, Емре, Казим Ричардс, Алекс (К), Гуиса, Селчук Сахин, Малдонадо, Гьохкан

Динамо (Киев): Богуш, Бетао, Гиоан, Вукоевич, Алиев, Бангура, Еременко, Диакате, Михалик, Ел Кадури, Нинкович