Арсенал (Тула) спечели с 2:1 при гостуването си на Ахмат (Грозни) в последна среща от 7-ия кръг на руската Премиер лига и спря серията си от 4 мача без победа, нанасяйки четвърто поредно поражение на съперника.

Българите Михаил Александров и Николай Димитров не бяха в групата на гостите, които поведоха с гол на Сергей Ткачов (30).

В 70-ата минута Лео Жаба от домакините изпусна дузпа, пращайки топката покрай вратата. Заур Садаев (74) изравни, след като прати топката с глава в мрежата на гостите. Радостта на играчите от Грозни обаче бе твърде кратка, след като Лука Джорджевич (76) също с глава донесе трите точки за „артилеристите”.

След успеха си Арсенал събра 7 точки и се измъкна от опасната зона, заемайки 13-а позиция. Ахмат е на 9-о място с 9 точки.