Манчестър Юнайтед започва все повече да заприличва на себе си. "Червените дяволи" стигнаха до успех с 2:1 над Брайтън в среща от 23-ия кръг на Висшата лига.

Това се оказа 6-и пореден за тима на Оле Солскяер, който вече е пети в класирането на Премиършип.

В герои за манчестърци се превърнаха Пол Погба (27 - дузпа) и Маркъс Рашфорд (42).

Първото полувреме бе изцяло под диктовката на "червените", които спечелиха дузпа в 27-ата минута. Зад топката застана Пол Погба и бе безупречен, правейки резултата 1:0.

В края на първата част по-добрата им игра донесе нов гол. Той бе дело на Маркъс Рашфорд, който навърза няколко защитници в бяло и синьо, правейки 2:0.

През втората част тимът на Оле Гунар Солскяер намали темпото, а "чайките" успяха да се възползват от това чак в 72-ата минута. Паскал Грос получи страхотно центриране и отбеляза безпроблемно за 2:1.

Това бе и всичко по-интересно в срещата, като "червените дяволи" постигнаха нов ценен успех в борбата за Топ 4. Манчестър Юнайтед е на петото място и изостава на само 3 точки от 4-ия Челси, който обаче има мач пасив, с Арсенал по-късно днес. Брайтън от своя страна е 13-и с 26 пункта.