Манчестър Сити спечели с 3:2 при визитата си на Уест Бромич в среща от десетия кръг, записвайки седма поредна победа във Висшата лига. Това бе и шести последователен шампионатен успех за „гражданите” при гостуване.

Лерой Сане (10) даде ранна преднина на гостите след асистенция на Фернандиньо, но Джей Родригес бързо изравни, възползвайки се от извеждащ пас на Гарет Бари. „Гражданите” обаче отново доста бързо поведоха с попадение на Фернандиньо (15), като този път Сане бе с головия пас. До края на първата част други попадения не бяха реазлирани.

След почивката Рахим Стърлинг (64) увеличи преднината на „гражданите” след подаване на Кайл Уокър. Впоследствие играчите на Хосеп Гуардиола намалиха оборотите и чакаха последния съдийски сигнал, но в добавеното време инкасираха втори, дело на Мат Филипс (90+2), който оформи крайния резултат.

Това бе девета победа за Манчестър Сити от началото на сезона и след нея тимът има 28 точки на върха. „Дроздовете” са на 15-а позиция с 10 точки.