Александър Тонев започна сезона с пълни 90 минути и победа в Купата на Италия. Юношата на ЦСКА игра при успеха с 2:1 на Кротоне над Пиаченца от третия кръг на турнира. Българинът се отчете с хубава асистенция в 25-ата минута, когато проби отляво и качи топката на главата на Будимир, който отблизо откри головата сметка на южняците. Тонев отново, както и през подготовката, бе един от най-добрите играчи в състава на Кротоне.

В 63-ата минута Бини от гостите изравни. Домакините се хвърлиха в атака, което доведе до резултат, тъй като в 84-ата минута Трота донесе победата. Барберис центрира от фаул, Чекирини игра с глава,  а Трота от няколко метра прати "акулите" в следващия кръг. Така тимът ще срещне победителя между Дженоа и Чезена.