Българският нападател Алекс Колев дебютира с победа за новия си полски клуб Сандеция (Нови Сонч). Както БЛИЦ СПОРТ първи съобщи, юношата на Левски премина в новака в елита след редицата силни мачове, които изигра за втородивизионния Стал (Миелец), където бе водещ реализатор.

Колев стартира титуляр в първата си среща за Сандеция при домакинската победа днес с 1:0 над Краковия. Треньорът Радослав Мрочковски заложи на различни единайсеторки през двете полувремена. Колев бе много активен през първата част и единствен от започналите остана в игра до 65-ата минута.

Във вторник Сандеция ще мери сили и с АПОЕЛ (Никозия), където играят Живко Миланов и бившият съотборник на Алекс Колев в Ботев (Пловдив) Вандер Виейра.