Славия не допусна изненада и се класира на 1/8-финалите в турнира за Купата на България. "Белите" спечелиха с 2:0 гостуването на втородивизионния Черноморец в Балчик.

Талантът Калоян Кръстев даде преднина на гостите от София в 12-ата минута. В 49-ата Цветан Илиев от състава на Георги Иванов - Геша стреля от воле фронтално срещу вратата, пазена от Антониoс Стергиакис, но топката мина покрай дясната греда в аут.

В 88-ата минута Галин Иванов излезе сам срещу вратаря на домакините Християн Христов, който съумя да избие в корнер. След неговото изпълнение Славчо Шоколаров шутира, но стражът улови.

Славия все пак стигна до втори гол. Вкара го появилият се на смяна национал Ивайло Димитров, който в 88-ата минута получи подаване от Наско Милев, също появил се като резерва след почивката, и с удар по диагонал реализира поредното си попадение този сезон - 0:2.

Черноморец (Балчик) - СЛАВИЯ 0:2
0:1 Калоян Кръстев (12), 0:2 Ивайло Димитров (88)