Българският шампион Лудогорец изигра поредния си луд мач в Шампионската лига. Този път обаче краят бе неприятен за „орлите“, които победиха с 3:1 Апоел Беер Шева в Разград, но с общ резултат 3:3 и гол повече на чужд терен израелците продължават в плейофите на Шампионската лига. Лудогорец пък ще играе в плейофите на Лига Европа.

Вандерсон се отчете с два гола, а един добави Марселиньо. Мохамад Гадир бе точен за гостите от Израел, които пропиялха и дузпа, а освен това завършиха срещата с намален състав. Марселиньо също бе изгонен в последните секудни на срещата заради удар без топка.

Срещата започна по отличен начин за „орлите“, коитоизлязоха напред в резултата още в 9-ата минута. Лудогорец направи образцова контраатака, при която Кафу пусна по крилото към Марселиньо, който прати топката на главата на Вандерсон.Бразилецът с глава прониза вратаря на Апоел и изведе българския шампион напред.

Вандерсон, който бе най-активен в тима на Георги Дерменджиев, пропусна да удвои в 20-ата и 28-ата минута, като в първия случай ударът му бе избит от бранител, а във втория топката профуча на сантиметри от гредата.

Все пак логичното се случи в 33-ата минута, когато Вандерсон получи отличен пас от Дяков, излъга вратаря на гостите и вкара на опразнената врата за 2:0.

Пълният обрат стана факт в 56-ата минута. Марселиньо стреля, след което ударът му бе блокиран. Кафу продължи с глава към Кешерю, а той подаде към Марселиньо, който остана сам срещу Хаимов и изпрати топката във вратата му - 3:0!

Апоел обаче излезе отново напред в резултата с щастлив рикошет. Това се случи в 61-ата минута, когато Нуакаеме се възползва от грешка на Кафу, подаде към Мохамад Гадир, който стреля. Топката рикошира в крака на Козмин Моци, прехвърли Хорхе Броун и влетя в мрежата му – 3:1.

Лудогорец натисна мощно своя съперник, който пък организира една опасна контраатака, при която само неточния удар на Гадир остави интригата жива.

Разградчани пък успяха да вкарат четвърто попадение чрез Марселиньо, но то правилно бе отменено заради засада.

В 86-ата минута Апоел Беер Шева можеше да реши всичко, след като Игор Пластун игра с ръка в наказателното поле и реферът посочи бялата точка. Огу обаче прати топката над вратата и запази живи шансовете на Лудогорец. Те се увеличиха още малко в 88-ата минута, когато Майкъл Охана напусна терена след втори жълт картон!

В последните секунди Нуакеме удари гредата на вратата на Лудогорец, а в следващата секунда Марселиньо бе изгонен за удар без топка по противников играч.

До края на срещата обаче Лудогорец така и не успя да стигне до така необходимото попадение и се сбогува с Шампионската лига.

БЛИЦ представя всичко за българското участие в Европа

Лудогорец - Апоел 3:1 (общ резултат 3:3)
1:0 Вандерсон (9), 2:0 Вандерсон (33), 3:0 Марселиньо (56), 3:1 Мохамад Гадир (61)

Срещата по минути:
1- Начало на мача!
9- ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Отлична контраатака на разградчани! Кафу пусна по крилото към Марселиньо, който прати топката на главата на Вандерсон. Той с глава прониза вратаря на Апоел и изведе Лудогорец напред!
19- Махаран Ради стреля от въздуха, но много неточно
24- Отлична атака на Лудогорец! Топката попадна във Вандерсон на около 10 метра от вратата, но ударът му е блокиран от бранител. Добавката на Анисе прелетя високо и встрани от вратата!
28- Поредна добра атака на Лудогорец. Вандерсон се озова на стрелкова позиция, но ударът му профуча покрай вратата
33- ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Вандерсон получи отличен пас от Дяков, излъга вратаря на гостите и вкара на опразнената врата за 2:0!
40- Моци стреля, но ударът му минава встрани
45+1- Край на първото полувреме!
__________________________
46- Начало на второто полувреме
56- ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Топката бе пратена към наказателното поле на Апоел, Кешерю игра с глава, а зад гърба на защитата се появи Марселиньо, който от малък ъгъл направи 3:0!
61-
ГОЛ ЗА АПОЕЛ! Кафу загуби топката в средата на терена, Нуакаеме подаде към Мохамад Гадир, който стреля. Топката рикошира в крака на Козмин Моци, прехвърли Хорхе Броун и влетя в мрежата му – 3:1!
73- Уникален пропуск на Кадир, който получи топката на няколко метра от вратата, но непокрит я прати над вратата!
77- Удар на Натанаел, който е спасен от стража на гостите
80- Отменен гол на Марселиньо! Бразилецът вкара топката във вратата на Апоел, но попадението правилно бе отменено заради засада!
81- Кешерю стреля, но Хаимов лови сигурно
85- Дузпа за Апоел! Пластун игра с ръка в наказателното си поле и реферът посочи бялата точка!
86- Пропуск! Джон Огу прати топката над вратата от наказателния удар!
88-
ЧЕРВЕН КАРТОН! Влезлият като резерва Майкъл Охана получава втори жълт картон и остава Апоел с намален състав!
90- 5 минути добавено време!
90+1- Вандерсон бе оставен зад защитата на Апоел, но ударът му с глава мина покрай вратата
90+5- Греда! Нуакеме се озова сам срещу Браун, но ударът му срещан страничната греда!
90+5- Червен картон на Марселиньо за удар без топка!
90+6- Край на мача!

Лудогорец: 1. Хорхе Броун, 8. Лукас Саша, 32. Игор Пластун, 30. Козмин Моци, 6. Натанаел, 18. Светослав Дяков, 12. Абел Анисе (71-93.Върджил Мисиджан), 22. Джонатан Кафу(78-37.Жоао Пауло), 84. Марселиньо, 88. Вандерсон, 28. Клаудиу Кешерю
Резерви: 33.Ренан дос Сантос, 55.Георги Терзиев, 10.Густаво Кампаняро, 93.Върджил Мисиджан, 4.Сисиньо, 11.Жуниор Кишада, 37.Жоао Пауло
Треньор: Георги Дерменджиев

Апоел Беер Шева: 55.Гай Хаимов, 69.Михай Корхут, 4.Мигел Витор, 5.Шир Цедек, 2.Бен Битон, 11.Даниел Айнбиндер (58-18.Михаел Охана), 7.Махаран Ради, 30.Джон Огу, 24.Маор Меликсон (68-20.Лоай Таха), 8.Мохамад Гадир (89-15.Владимир Браун), 9.Антъни Нуакаеме
Резерви: 1.Давид Гореш, 20.Лоай Таха, 17.Матан Оайон, 15.Владимир Браун, 18.Михаел Охана, 99.Томаш Пекхарт, 10.Елианив Барда
Треньор: Бахар Барак

Разград, стадион "Лудогорец Арена"
Съдия: Сердар Гюзюбуюк (Холандия)

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна , опасна ситуация