Юношите на Лудогорец до 19 години инкасираха най-тежкото си поражение в Младежката Шампионска лига. Талантите на клуба от Разград бяха разбити с катастрофалното 0:5 от Базел на стадион "Георги Аспарухов".

До този момент разградчани бяха загубили с 0:4 от Ливърпул и 0:3 от Реал (Мадрид), а след третото поредно поражение българите са на последно място в групата без нито един отбелязан гол.

Юношите на Лудогорец, някои от които бяха с 1-2 години по-малки от играчите на противника, дори можеха да паднат с още по-разгромен резултат, но в крайна сметка срещата на "Герена" приключи 5:0 за Базел. С 2 гола за успеха швейцарците се отчете Албиан Айети, а по един добавиха Кани, Итен и Пикел.

В 21:45 часа стартира и битката между представителните отбори на Лудогорец и Базел. Мачът от Група "B" на Шампионската лига е на Националния стадион "Васил Левски", като ще бъде излъчван пряко по btv action, както и в БЛИЦ директно с картина.

Гостите от Швейцария стартираха силно в срещата от Младежката Шампионска лига на "Герена". Първата по-интересна ситуация бе създадена в 4-ата минута, когато Айти стреля от фаул, но покрай вратата. Седем минути по-късно и Томас Цвятков опита да вкара след изпълнение на пряк свободен удар, но в аут. Така се стигна до 13-ата минута, в която Базел поведе. След бърза атака Вебер изведе Кани очи в очи с Емил Господинов и футболистът на швейцарците реализира - 0:1.

В 19-ата гостите удвоиха аванса си. Итен стреля силно, Господинов изби, но топката попадна във Фишер, който прехвърли стража на домакините и притичалият Албиан Айети се разписа на празна врата. Пет минути по-късно Итен шутира, но стражът на домакините демонстрира отличен рефлекс и спаси. Секунди след тази ситуация Базел създаде поредна голова възможност. Албиан Айети стреля, но играч на Лудогорец изчисти пред голлинията. В 37-ата Веселин Любомиров отправи добър изстрел от 20-ина метра, но над напречната греда.

До почивката швейцарците стигнаха до нов гол. В 41-ата минута Албиан Айети наказа Лудогорец за втори път. Това стана след добра комбинация между Кани и Фишер, като вторият центрира остро към Айети, който се разписа за 0:3.

В началото на втората част играта бе равностойна и без положения пред двете врати, но постепенно гостите отново взеха надмощие. В 59-ата минута българският тим бе близо до отбелязване на първия си гол в груповата фаза на Шампионската лига, след удар на Преслав Петров, но Циберман спаси. Четири минути по-късно Господинов отрази изстрел на Итен, но футболистът на Базел наказа българския страж в 64-ата минута, след като преодоля отбраната на разградчани - 0:4. Веднага резултатът набъбна до 5:0 за съперника, след центриране на Кани и гол с глава на Пикел. Швейцарците продължиха да атакуват, но за късмет на българите пропиляха няколко изгодни положения и така срещата завърши "само" с 5 гола във вратата на Лудогорец.

ЛУДОГОРЕЦ - БАЗЕЛ 0:5
0:1 Арджент Кани (13), 0:2 Албиан Айети (19), 0:3 Албиан Айети (41), 0:4 Седрик Итен (64), 0:5 Шарл Пикел (65)

ludogorec.JPG
ЛУДОГОРЕЦ: 1.Емил Господинов, 13.Веселин Любомиров (80-Светослав Ковачев), 28.Томас Цвятков, 31.Мартин Кирилов (68-Петър Петров), 34.Олег Димитров, 37.Венцислав Керчев, 38.Кристиян Китов (к), 39. Кристиян Михайлов, 40.Денислав Александров, 41.Даниел Гергов (51-Кристиан Джамов), 48.Преслав Петров
Резерви: 81.Тодор Ценов, 2. Кристиан Джамов, 42.Петър Петров, 46.Александър Георгиев, 56.Живко Станимиров, 58.Светослав Ковачев, 69.Сердар Юсуфов
Треньор: Атанас Димов

БАЗЕЛ: 1.Андрес Цимерман, 2.Тобиас Мументалер, 3.Антонио Фишер, 4.Педро Хосе Пачеко (67-Валентин Мбарга), 5.Адомис Айети, 6.Мануел Вебер (к), 7.Шарл Пикел, 8.Серкан Коркмаз, 9.Албиан Айети (74-Раул Петрета), 10.Арджент Кани, 11.Седрик Итен (65-Нефтали Манзамби)
Резерви: 18.Дарио Цуркхау, 12.Нефтали Манзамби, 13.Валентин Мбарга, 14.Раул Петрета, 16.Жером Рот, 17.Керу Ибдер Дамаи, 19.Лумтурим Селмани
Треньор: Томас Хеберли

Всичко за Шампионската лига - състави, групи, резултати и класирания, новини и статистика можете да намерите ТУК!

Изминалите и предстоящите мачове в Шампионската лига, както и историята на досегашните надпревари можете да намерите ТУК!