Играй БЛИЦ ГЕЙМ 2 - ТУК!

Лудогорец постигна впечатляващ успех със 7:0 над Крусейдърс, записвайки най-изразителната си победа в евротурнирите. На старта в тазгодишното издание на Шампионска лига "орлите" с лекота прегазиха гостите от Северна Ирландия, като по този начин направиха протоколен реванша в Белфаст на 17 юли.

Winbet - най-голямо разнообразие от пазари! (18+)

Двубоят в Разград беше официален дебют за новия наставник на Лудогорец - именитият бразилец Пауло Аутори. Специалистът заложи на същите титуляри, с които започна и при победата с 1:0 над Славия за Суперкупата на България. "Орлите" започнаха да надиграват съперника си още от началото, а головата фиеста стартира в 25-ата минута, когато Марселиньо откри резултата. Сънародникът му Сисиньо му асистира.

В 40-ата българите удвоиха преднината си. Кешерю центрира към Мисиджан, а Родни Браун си отбеляза автогол - 2:0.

Малко преди почивката удар на румънския нападател профуча покрай вратата на гостите, които през първото полувреме направиха лошо впечатление с грубата си игра.

През второто полувреме избраниците на Аутори продължиха да доминират. В 53-ата минута Натанаел центрира към Кешерю, който вкара с глава за 3:0.

В 66-ата Марселиньо подаде към Мисиджан, който му върна с пета. Бразилецът овладя добре и не остави шанс на вратаря на Крусейдърс - 4:0, разписвайки се за втори път в мача.

Малко след това Кешерю напусна контузен терена, а в игра се появи Якуб Швиерчок, който привлече вниманието с хеттрик в рамките само на седем минути. В 73-ата полякът отбеляза за 5:0 след асистенция на Марселиньо. В 78-ата Бърнс от гостите сгреши, след като в опит да върне топката към вратаря си я подари на нападателя на Лудогорец, който преодоля О'Нийл и вкара в опразнената врата - 6:0. В 80-ата отново Швиерчок бе точен. Натанаел изведе поляка, който преодоля двама играчи на съперника, след това финтира и вратаря и направи 7:0.

В края Мисиджан пропусна добър шанс и Лудогорец спечели "само" със 7:0, след като малко по-рано Левски се изложи в Лихтенщайн - загуба с 0:1 от Вадуц.

Категоричният успех на практика класира "орлите" за следващата фаза на Шампионска лига, където родният първенец ще се изправи срещу победителя от двойката Дюделанж - Видеотон. Първият мач между тима от Люксембург и унгарския шампион завърши 1:1.

БЛИЦ представя всичко за българското участие в Европа

Следете с БЛИЦ СПОРТ: Лятна подготовка 2018 в Първа лига

Шампионска лига - сезон 2018/2019

ЛУДОГОРЕЦ - КРУСЕЙДЪРС 7:0
1:0 Марселиньо (25), 2:0
Родни Браун (40-aвтогол), 3:0 Клаудиу Кешерю (53), 4:0 Марселиньо (66), 5:0 Якуб Швиерчок (73), 6:0 Якуб Швиерчок (78), 7:0 Якуб Швиерчок (80)

Срещата по минути с БЛИЦ:
1 - Начало на мача.
2 - Oще в началото се oткри шанс пред Вандерсон, който обаче не успя да се възползва.
20 - Гостите от Северна Ирландия изпъкват с груба игра до момента. Съдията от Молдова вече показа жълти картони на Кадел и Бърнс.
25  ГОООЛ! 1:0 за Лудогорец, Марселиньо бележи! Сисиньо навлезе в наказателното поле на гостите, подаде към сънародника си, който овладя добре топката и реализира, откривайки резултата.
40  ГОООЛ! "Орлите" удвояват преднината си след автогол. Кешерю центрира към Мисиджан, а Родни Браун засече топката в собствената си врата.
45+2 - Удар на Кешерю, топката премина над напречната греда.
45+2 - Край на първото полувреме.
---------------
46 - Начало на второто полувреме.
53  ГОООЛ! Кешерю е точен за 3:0! Натанаел центрира в наказателното поле на Крусейдърс, а Кешерю засече точно с глава и се разпса отблизо.
63 - Мисиджан подаде към Натанаел, който продължи към Кешерю, а той отправи опасен удар, топката рикошира в играч на гостите и излезе в корнер.
66 - ГОООЛ! Maрселиньо бележи втория си гол в мача - 4:0! Мисиджан много технично с пета подаде към съотборника си, който с удар от дистанция вкара топката в долния ляв ъгъл на вратата на О`Нийл.
68  Кешерю напуска контузен, Якуб Швиерчок влиза на мястото му.
73  ГОООЛ! 5:0 за Лудогорец! Марселиньо подаде към Швиерчок, който овладя на гърди и от въздуха разстреля О`Нийл.
78  ГОООЛ! Швиерчок с втори гол, Лудогорец повежда с 6:0! Бърнс сгреши, след като в опит да върне топката към вратаря си я подари на нападателя на Лудогорец, който преодоля О'Нийл и вкара в опразнената врата.
80  ГОООЛ! Швиерчок набързо оформи хеттрик - 7:0! Натанаел изведе поляка, който овладя топката между двама играчи и ги преодоля, след това финтира и вратаря и отново отбеляза.
90 - Добавеното време е 3 минути.
90+1 - Mисиджан пропусна от добра позиция.
90+3 - Край на мача. Лудогорец размаза Крусейдърс със 7:0.

ЛУДОГОРЕЦ: 33.Ренан дос Сантос, 4. Сисиньо, 30.Козмин Моци, 90.Рафаел Форстър, 6.Натанаел, 18.Светослав Дяков, 10.Густаво Кампаняро (64  8.Лукас Саша), 88.Вандерсон (77  92.Джоди Лукоки), 84.Марселиньо  , 93.Върджил Мисиджан, 28.Клаудио Кешерю  (68  70.Якуб Швиерчок   )
Резерви: 1.Хорхе Броун, 5.Георги Терзиев, 8.Лукас Саша, 25.Цветомир Панов, 37.Жоао Пауло, 70.Якуб Швиерчок, 92.Джоди Лукоки
Треньор: Пауло Аутори

КРУСЕЙДЪРС
: 1.Сийн О`Нийл, 2.Били Бърнс , 4.Хауърд Беверланд , 7.Филип Лоури, 10.Майкъл Карвил, 12.Деклан Кадел , 14.Джордан Форсайт , 18.Джордан Оуенс, 19.Матю Сноди, 20.Родни Браун , 22.Пол Хийтли
Резерви: 26.Дохърти, 9.Глацкин, 11.Кушли, 15.Холдън, 16.Оуенс, 17.Руди, 25.Кларк
Треньор: Стивън Бакстър

Разград, стадион "Лудогорец Арена"
Съдия: Думитру Мунтеан (Молдова)

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация , контузия