Спартак (Москва) разби гостуващия Севиля с 5:1 в среща от третия кръг на група „Е” в Шампионската лига и се изкачи на втора позиция с равни точки с лидера Ливърпул, който отвя като гост словенския шампион Марибор със 7:0.

Българският национал Ивелин Попов започна като титуляр за руския шампион Спартак (Москва), който се подигра със Севиля. Попето бе заменен в 57-ата минута от хърватина Марио Пашалич. Куинси Промес (18) откри резултата след прецизно центриране на Ешченко. Малко след това гостите пропуснаха да изравнят, след като Георгий Джикия изчисти топката пред самата голлиния. Севиля все пак изравни чрез Симон Кяер (30). Датчанинът шутира на два пъти и от втория опит прати топката в мрежата за 1:1. Гостите доминираха до края на първата част, но нямаха късмет в завършващата фаза. Ивелин Попов отправи удар от границата на наказателното поле, спасен от Рико.

След почивката Александър Селихов отчая гостите след страхотни намеси при удари на Бен Йедер и Крон-Дели, а малко след смяната на Попето домакините пак поведоха. Холандецът Промес подаде на парагваеца Лоренцо Мелгарехо (58), който вкара за 2:1. Денис Глушаков (67) пък разстреля Серхио Рико след центриране на Комбаров, а Луис Адриано (74) направи резултата 4:1. В самия край Куинси Промес (90) вкара втория си гол в мача и оформи крайното 5:1. С този успех Спартак се изкачи на второ място в  групата и все още е непобеден. Севиля е на трето място с 4 точки.

Лидерът в групата Ливърпул се развихри в Словения и размаза местния първенец Марибор със 7:0. Роберто Фирмино (4) рано започна головия спектакъл след асистенция на Мохамед Салах. Филипе Коутиньо (13) удвои след пас на Джеймс Милнър и стана първият футболист на "червените" с голове в 4 поредни гостувания от 2014 година, когато същото стори Стивън Джерард. Мохамед Салах (19, 39) добави още две попадения до края на първата част след асистенции на Фирмино и Алберто Морено.

След почивката играчите на Юрген Клоп продължиха да доминират и довършиха съперника с още едно попадение на Роберто Фирмино (54) и по един гол на Алекс Окслейд-Чембърлейн (86) и Трент Александър Арнолд (90). Две асистенции записа Филипе Коутиньо, а една Даниел Стъридж при тези три гола. Така Ливърпул събра 5 точки и оглавява групата. Марибор е последен с една точка.