Рома тотално надигра у дома Челси и го разби с 3:0 в среща от четвъртия кръг на група "C" в Шампионската лига, за да задмине английския първенец и да поведе във временното класиране. Това бе първи мач за Антонио Конте със „сините” в родната му Италия и среща №100 за Сес Фабрегас в Шампионската лига. Още в първата минута Стефан Ел Шаарави даде преднина на домакините с мощен удар от движение от дъгата пред наказателното поле. Три минути по-късно Еден Азар пропусна да изравни от изгодна позиция сам срещу вратаря Алисон, който спаси удара на белгиеца. Постепенно гостите взеха инициативата и създадоха няколко сериозни положения, пропилени от Азар и Мората. В 35-ата минута Куртоа спаси удар на Ел Шаарави, който обаче минута по-късно се възползва от подаване на Найнголан и се разписа за 2:0. Малко преди края на първата част стражът на домакините Алисон спаси шут на Маркос Алонсо. След почивката смените на Конте не дадоха резултат, а в 63-ата минута Диего Пероти направи преднината на „вълците” класическа. Малко след това същият този Пероти имаше шанс за нов гол, но от изгодна позиция не успя да уцели вратата и шутира над нея. След успеха си Рома излезе начело в групата с 8 точки и една повече от Челси, който вече е втори.

В същото време Атлетико (Мадрид) отново не успя да победи дебютанта този сезон Карабах и завърши 1:1 с него на своя нов стадион "Уанда Метрополитано". Атлетико игра с човек повече от 60-ата минута, когато беше изгонен звездата на гостите Педро Енрике. В края на срещата и Стефан Савич от домакините получи червен картон. Испанецът Мичел (40) с глава изведе шампиона на Азерайджан напред в резултата. След почивката „дюшекчиите” направиха всичко възможно за обрат, но с човек повече стигнаха само до изравнителен гол на Томас Партей (56) след пас на Антоан Гризман. До края на мача вратарят на азерите Ибрахим Шехич се отличи с блестящи спасявания и не допусна друг гол. Атлетико все още няма победа в групата и със своите 3 точки се нуждае от чудо, за да финишира втори и да играе на 1/8-финалите. Това ще е възможно при победи у дома срещу Рома и като гост на Челси, като в същото време Карабах трябва да не загуби от лондончани в Баку.