Европейският клубен шампион Реал (Мадрид) не успя да пречупи у дома Тотнъм и двата тима завършиха 1:1 в директния сблъсък за първото място след третия кръг в група „H” на Шампионската лига.

Дебют за домакините в Шампионската лига направи 18-годишният десен защитник Ашраф Хакими, предпочетен пред Начо Фернандес. Още в 5-ата минута след удар с глава на Роналдо топката срещна гредата, а при добавката Карим Бензема не успя да намери вратата. “Белият балет” продължи да има инициативата и да натиска, а „шпорите” трудно минаваха центъра. Лека полека обаче гостите се окопитиха и направиха няколко опасни атаки. В 28-ата минута след центриране към Хари Кейн в наказателното поле френският бранител Рафаел Варан си отбеляза автогол и даде преднина на английския тим. Три минути по-късно Иско можеше да изравни, но бомбеният му шут бе спасен от Юго Лорис. Равенството бе възстановено малко преди почивката, след като в 43-ата минута Кристиано Роналдо бе точен от дузпа, отсъдена за падане на Тони Кроос в наказателното поле на гостите.

След почивката в 54-ата минута Лорис направи феноменално спасяване след удар с глава отблизо на Карим Бензема. В 63-ата минута френският страж отново показа класа след шут на Кристиано Роналдо. Седем минути след това голмайсторът на гостите Хари Кейн се озова сам срещу Кейлор Навас, който обаче изби в корнер. В 72-ата минута костариканецът спаси и удар на Кристиан Ериксен. До края на мача двата отбора играха внимателно и не се стигна до други попадения. След равенството съперниците делят първото място в групата с равен актив от 7 точки и абсолютно еднаква голова разлика – 7:2.

В същото време Борусия (Дортмунд) завърши 1:1 при визитата си на АПОЕЛ (Никозия) и не успя да се доближи до „кралския” клуб и „шпорите”. Живко Миланов остана на резервната скамейка на домакините. Микаел Поте (62) изведе изненадващо кипърския шампион напред в резултата, но Сократис Папастатопулос (67) изравни след пас на Марио Гьотце. Така двата тима спечелиха първа точка в актива си и остават далеч от лидерите Реал и Тотнъм.