РазенБалшпорт Лайпциг спечели убедително с 4:1 при визитата си на Монако в среща от петия кръг на група "G" в Шампионската лига и се изравни по точки с втория Порто преди последните срещи. По-рано "драконите" завършиха 1:1 при гостуването си на лидера Бешикташ, който вече се класира за 1/8-финалите на най-престижния европейски клубен турнир.

Още в 6-ата минута Жемерсон от домакините си вкара автогол, а малко след това Тимо Вернер (9) удвои аванса на гостите след пас на Кевин Кампъл. Същият този Вернер (31-дузпа) направи разликата класическа, реализирайки 11-метровия наказателен удар, отсъден за нарушение на Фалкао срещу Орбан. Малко преди почивката Радамал Фалкао (43) намали след подаване на Рони Лопес. Наби Кейта (45) оформи крайния резултат още през първата част. След почивката в 81-ата минута Брума от гостите пропусна да направи победата им още по-убедителна.

След този успех германският тим събра 7 точки и се изравни с Порто, но отстъпва на „драконите” в преките двубои. Монако е твърдо аут от евротурнирите, след като остана последен в групата само с 2 точки, а в последния кръг гостува на Порто. РБ Лайпциг пък ще приеме Бешикташ.