ПСЖ и Байерн записаха нови победи в своята група "B" и си осигуриха участие на 1/8-финалите в Шампионската лига.

Френският гранд ПСЖ се подигра у дома с белгийския първенец Андерлехт и го смачка с 5:0. Така парижани събраха пълен актив от 12 точки и остават лидери в групата. Футболистите на Унай Емери бяха пълни господари на терена, но поведоха едва след половин час игра. Първият гол реализира Марко Верати (30) след асистенция на Килиан Мбапе. В добавеното време на първата част голямата звезда Неймар (45+4) удвои аванса на парижани след подаване на Юлиан Дракслер. След почивката настъпи моментът на Лейвин Курзава (52, 72, 78), който реализира хеттрик и довърши гостите от Белгия. Първият гол бе след добавка при отбила се от гредата топка при изпълнен от Неймар пряк свободен удар. Другите две попадения на френския национал пък се получиха след центрирания на Даниел Алвеш и Анхел ди Мария. След четвъртата си поредна победа ПСЖ има 12 точки и е лидер в групата. Андерлехт остава на дъното без нито една спечелена точка и с надежди само за третата позиция, която може да го прави в турнира Лига Европа напролет.

В същото време Байерн спечели по-трудно с 2:1 при визитата си на шотландският шампион Селтик в Глазгоу. Този резултат обаче се оказа напълно достатъчен на германския първенец, за да си гарантира минимум второто място в групата и класиране за фазата на елиминациите. Баварците бяха без голмайстора си Роберт Левандовски и в негово отсъствие все пак успяха да се справят с реализирането на попадения. Френският национал Кингсли Коман (22) даде преднина на гостите след дълъг извеждащ пас на вратаря Свен Улрайх. След почивката „детелините” успяха да изравнят чрез Калъм Макгрегър (74), възползвал се от подаване на Форес. Радостта им обаче бе твърде кратка, тъй като Хави Мартинес (77) възстанови преднина на германския шампион, който до края на срещата не допусна повече изненади и спечели трите точки. Байерн остава втори в групата с 9 точки, но не може да бъде изместен от тази позиция заради двете си победи срещу Селтик и така се класира за 1/8-финалите. Шотландският шампион е трети с 3 точки и ще се бори с Андерлехт за третата позиция в групата и участие в Лига Европа.