Лудогорец победи литовския Жалгирис с 4:1 на своя стадион в мач реванш от втория квалификационен кръг на Шампионската лига. Разградчани загубиха първата среща с 1:2, изоставаха и от 15-ата минута на своето домакинство с 0:1, но успяха да обърнат развоя в своя полза. Така с общ резултат 5:3 българският шампион продължава в трети кръг, където ще срещне израелския Апоел Беер Шева.

Клаудиу Кешерю заби две попадения за „орлите“, а по един гол добавиха Вандерсон и Натанаел. За Жалгирис се разписа бившият нападател на ЦСКА Серж Нюаджи.

Треньорът на Лудогорец Георги Дерменджиев направи четири промени в сравнение с първата среща в Литва. Извън титулярите останаха Георги Терзиев, Густаво Кампаняро, Джоди Лукоки и вратарят Ренан. На тяхно място застанаха Игор Пастун, Клаудиу Кешерю и Светослав Дяков. Новият страж  Хорхе Браун също записа дебют на вратата на разградчани.

Лудогорец започна активно срещата, докато гостите от Литва заложиха на затворена игра и контраатаки. Именно те обаче бяха тези, които излязоха нпред в резултата. В 15-ата минута Люич навърза четирима играчи на Лудогорец в наказателното поле, намери Серж Нюаджи на точката на дузпата, а той с удар под напречната греда извежда гостите напред. Така резултът стана 3:1 в полза на съперника на разградчани.

Играчите на Дерменджиев натиснаха, но удари на Саша и Кешерю профучаха покрай вратата. При удар с глава на Анисе пък топката бе избита от голлинията от бранител на Жалгирис.

Все пак закономерното се случи в 41-ата минута, когато Натанаел изравни с изключително точен и техничен удар от ъгъла на наказателното поле.

При този резултат двата отбора се оттеглиха на почивката.

В началото на второто полувреме Марселиньо отправи много хубав удар с глава, но той бе избит с мъка от вратарят на Жалгирис.

Последваха обаче две вихрени минути, в които българският шампион отбеляза два гола и почти отказа литовците. В 55-ата минута Вандерсон центрира, Марселиньо не успя да играе с топката, но залъга вратаря и топката влезе във вратата за 2:1. Още в следващата атака Натанаел центрира, а Клаудиу Кешерю от воле направи безпомощен Виткаускас за 3:1.

Всичко в мача бе решено в 74-ата минута, когато Клаудиу Кешерю получи прострелно  центриране успоредна на голлинията и от 2-3 метра засече топката в мрежата за крайното 4:1.

БЛИЦ представя всичко за българското участие в Европа
Следете с БЛИЦ СПОРТ: Първа лига - трансфери и подготовка
Първа лига, сезон 2017/2018 - телевизионна програма

Лудогорец - Жалгирис 4:1 (5:3 общ резултат)
0:1 Серж Нюаджи (15), 1:1 Натанаел (41), 2:1 Вандерсон (55), 3:1 Клаудиу Кешерю (57), 4:1 Клаудиу Кешерю (74)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
15- ГОЛ ЗА ЖАЛГИРИС! Люич навърза четирима играчи на Лудогорец в наказателното поле, намери Серж Нюаджи на точката на дузпата,а  той с удар под напречната греда извежда гостите напред!
22- Страхотен удар на Моци, но Виткаускас се разтегна и с върха на пръстите си изби
27- Саша се завъртя добре в наказателното поле на Жалгирис и стреля, но топката мина покрай вратата!
29- Кешерю получава от Вандерсон, но на 7-8 метра от вратата не уцели добре топката и пропиля идеална възможност
36- Моци стреля с глава, вратарят на Жалгирис избива, последва удар на Анисе, а топката е изчистена с глава от голлинията! Последва ново разбъркване, но съдията отсъди нарушение в атака
41- ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Натанаел получи топката на ъгъла на наказателното поле и с хубав удар по земя в далечния ъгъл изравнява резултата!
45- 2 минути продължение на първото полувреме
45+3- Край на полувремето!
_____________________________
46- Начало на второто полувреме
54- Марселиньо получи много добро центриране в наказателното поле, стреля с глава, но Виткаускас с мъка успя да избие
55 - ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Вандерсон центрира, Марселиньо не успя да играе с топката, но залъга вратаря и топката влезе във вратата за 2:1!
57- ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Натанаел центрира, а Клаудиу Кешерю от воле направи безпомощен Виткаускас за 3:1!
69- Силен удар на Вандерсон, но право в ръцете на Виткаускас
74- ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Вандерсон пусна топката по земя успоредно на голлинията, а от 2 метра Кешерю я засече в мрежата за 4:1!
81- Марселиньо вкарва топката в мрежата, но попадението е отменено
90- 4 минути продължение
90+4- Край на мача!

Резултат с изображение за лудогорецЛудогорец: 1.Хорхе Браун, 6.Натанаел, 8.Лукас Саша, 30.Козмин Моци, 32.Игор Пластун, 12.Абел Анисе, 18.Светослав Дяков, 84.Марселиньо, 88.Вандерсон (86-37.Жоао Пауло), 22.Джонатан Кафу (81-93Върджил Мисиджан), 28.Клаудиу Кешерю (88-92.Джоди Лукоки)
Резерви: 33.Ренан дос Сантос, 55.Георги Терзиев, 93.Върджил Мисиджан, 92.Джоди Лукоки, 11.Жуниор Кишада, 37.Жоао Пауло Араужо, 19.Александър Василев
Треньор: Георги Дерменджиев

Резултат с изображениеЖалгирис: 1.Армантас Виткаускас, 6.Мамаду Мбодж, 8.Егидиус Вайткюнас, 2.Линас Климавичиус, 27.Матия Люич (77-4.Диего Алехандро Караско), 5.Донован Слийнгард,
7.Славко Благойевич, 16.Маамане Траоре (46-9.Бахрудин Атаич), 88.Мантас Куклис, 80.Еливелто, 44.Серж Нюаджи (66-21.Витаутас Лукша)
Резерви: 29.Дзюгас Барткус, 4.Диего Алехандро Караско, 23.Роландас Баравикас, 21.Витаутас Лукша, 9.Бахрудин Атаич, 19.Даниел Романовский, 14.Каролис Узела
Треньор: Валдас Дамбраускас

Стадион: “Лудогорец Арена"
Главен съдия: Мадс-Кристофер Кристоферсен (Дания)