Българският национал Симеон Славчев дебютира официално за азербайджанския Карабах при победата над Олимпия (Любляна) с 1:0 в словенската столица в среща от първия квалификационен кръг на Шампионската лига. Славчев влезе в игра веднага след почивката на мястото на диниев, а гола за тима от Азербайджан, който през миналия сезон игра в груповата фаза, реализира Уилд-Доналд Герие (79). Двата тима завършиха мача в намалени състави след червени картони на Иса Абас и Кара Карайев.

Литовският шампион Судува изненадващо срази АПОЕЛ (Никозия) с 3:1. Хеттрик на Риджино Чичилия (9, 13, 19) съкруши кипърския първенец, който върна само един гол чрез Кажу (90) в самия край. Живко Миланов започна като титуляр за гостите и беше сменен в 63-ата минута от бразилеца Леонардо Натей.