Олимпиакос спечели с 1:0 при визитата си на Риека в реванш от плейофите на Шампионската лига и с общ резултат 3:1 се класира за груповата фаза на турнира. Хърватският първенец пък ще играе в групите на Лига Европа.

Риека опита да натисне в началото, но вратарят на гръцкия шампион Стефанос Капинос се справи с удари на Гавранович и Мишич.

В 25-ата минута след бърза контраатака бившият германски национал Марко Марин изведе гостите напред в резултата.

В началото на втората част стражът на домакините Симон Слуга се контузи и бе заменен принудително от Андрей Пръскало. Малко след това Гавранович имаше най-добрата възможност за изравнително попадение, но не успя да се разпише.

До края на мача Олимпиакос не допусна изненади и заслужено се класира за групите в турнира на богатите.

РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И ВСИЧКО ЗА ШАМПИОНСКАТА ЛИГА - ТУК!