Наполи победи с 2:0 при визитата си на Ница в реванш от плейофите на Шампионската лига и с общ резултат 4:0 се класира за груповата фаза на турнира.

Италианският тим отново доминираше напълно, както и в първата среща, която също бе спечелил с 2:0 на свой терен.

През първата част играчите на Маурицио Сари не успяха да се разпишат, но след почивката го направиха на два пъти. В 48-ата минута Марек Хамшик изведе по прекрасен начин Хосе Кайехон, който сам срещу вратаря Йоан Кардинал не сгреши и вкара първия гол за гостите.

„Орлетата” трудно организираха опасни атаки и само Игнатиус Ганаго имаше добра възможност за гол, но вратарят Пепе Рейна отрази удара му. В 89-ата минута пък Фаузи Гулам напредна по лявото крило и асистира на Лоренцо Инсиние, който оформи крайния резултат с удар от границата на наказателното поле.

След двата си успеха над този съперник Наполи се класира за четвърти път в груповата фаза на най-престижния европейски клубен турнир. Ница пък за втора поредна година ще играе в групите на Лига Европа.

РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И ВСИЧКО ЗА ШАМПИОНСКАТА ЛИГА - ТУК!