Родният първенец Лудогорец приключи участието си в тазгодишното издание на Шампионската лига още в първи кръг на квалификациите. "Орлите" отстъпиха с 2:3 на реванша с унгарския шампион Ференцварош и с общ резултат 3:5 отпадат от най-комерсиалния европейски турнир. Така родният тим губи от унгарския шампион за втора поредна година. През миналия сезон разградчани отстъпиха на МОЛ Види.

Загубата обаче не означава край на европейското участие на "зелените", тъй като те ще продължат в Лига Европа, където ще срещнат исландския Валур (Рейкявик). Днешният им съперник пък ще играе с малтийския Валета в следващия кръг на Шампионската лига.

Иначе в днешния двубой за гостите се разписаха Харатин (17'), Шкварка (20') и Нгуен (49'), а за разградчани отбелязаха Терзиев (24') и Хейщер (69' - автогол).

Сред титулярите за шампиона на България се завърна Марселиньо, а Ренан замени Пламен Илиев под рамката на вратата. Сред резервите остана Абел Анисе, който отново бе на линия за Стойчо Стоев след много силното представяне с Мадагаскар в Купата на Африка.

Двубоят започна с леко домакинско преимущество на Лудогорец, но то не доведе до нещо сериозно пред вратата на гостите.

Още с първата си по-сериозна ситуация Ференцварош взе преднина в двубоя. Харатин вкара с глава в мрежата на Ренан, след като получи страхотен пас от корнер.

"Орлите" отговориха мигновено след гола и само късметът спаси гостите от изравняване. Марселиньо изпълни много прецизен пряк свободен удар, при който топката се отби в гредата.

Само минутка по-късно обаче се случи най-лошото и гостите поведоха с 2:0. Шкварка отбеляза след хубав пас от Зубков.

Лудогорец намери сили да се върне в двубоя 3 минути по-късно, след като Терзиев заби топката с глава в мрежата на гостите след корнер.

Няколко минути по-късно събитията на терена продължиха да са все толкова интригуващи и "орлите" получиха право да изпълнят дузпа. Зад топката застана Швиерчок, изпълнявайки "Паненка", която обаче не заблуди стража Дибус, който я изби в корнер.

До края на първата част нищо по-интересно не се случи на терена.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

Второто полувреме започна ужасяващо за родния тим и той допусна трети гол. Нгуен получи на тъча, напредна и с изстрел, който рикошира, отбеляза за 3:1.

Този гол не сломи духа на разградчани и те продължиха да атакуват съперника.

Техните усилия се отблагодариха в 69-ата минута, когато Чибота напредна и центрира, а Хейщер си заби автогол, намалявайки на 2:3.

Последваха нови силни минути за "зелените", но гол така и не падаше.

В 82-ата минута Моци влезе опасно срещу съперник и бе изгонен с директен червен картон.

До края на срещата нищо по-интересно не се случи и крайното 2:3 се запази.

Така през следващата седмица Лудогорец ще играе с исландския Валур във втори кръг на Лига Европа.

БЛИЦ представя всичко за българското участие в Европа

Следете с БЛИЦ: Първа лига - подготовка и трансфери

Лудогорец - Ференцварош 2:3
0:1 Харатин (17'), 0:2 Шкварка (20'), 1:2 Терзиев (24'), 1:3 Нгуен (49'), 2:3 Хейщер (69')

Най-интересното по минути:
1 - Начало на мача.
2 - Първа възможност пред някой от двата отбора. Ференцварош изпълни свободен удар, а Харатин стреля с глава, но в аут.
10 - Първите минути се играят предимно в центъра на терена.
17 - ГОЛ за Ференцварош! Гостите повеждат чрез Харатин, който вкара с глава след изпълнение на корнер.
20 - Какъв шанс! Марселиньо изпълни много прецизен пряк свободен удар, но нацели гредата.
21 - ГОЛ за Ференцварош! Унгарците бележат чрез Михал Шкварка. Нападателят получи хубав пас от Зубков и с прецизен изстрел вкара в мрежата на Ренан.
24 - ГООООЛ за Лудогорец! Шампионите намаляват резултата чрез Терзиев, който отбеляза с глава след изпълнение на корнер.
27 - Опасно! Марселиньо стреля от пряк свободен удар отново, а топката мина на сантиметри от гредата.
28 - ДУЗПА за Лудогорец! Ловренчич задържа Швиерчок, а съдията посочи бялата точка.
29 - Какъв пропуск! Швиерчок изпълни дузпа стил "Паненка", но вратарят на унгарците не се върза и изби топката в корнер!
39 - Недялков стреля от дистанция, но неточно.
45 - Край на първото полувреме.
––––––––––––––––––––––––––––––––––––––
46 - Начало на второто полувреме.

47 - Заучено положение от корнер за Лудогорец след което Жоржиньо стреля, но в аут.
49 - ГОЛ за Ференцварош! Нгуен получи топка на тъча, напредна и след негов изстрел топката рикошира в Гуралски и влезе в мрежата на Ренан за трети път.
55 - Хубав пробив на Недялков отляво, последва пас към Кешеру, който успя да стреля, но Дибус спаси.
69 - ГООООЛ за Лудогорец! Чибота напредна по фланга и центрира много остро, а Хейщер заби топката в собствената си врата, правейки резултата 2:3.
77 - Битон отправи страхотен шут, но Дибус се намеси прекрасно и изби в корнер.
82 - Червен картон! Козмин Моци е изгонен за опасно влизане в краката на съперник.
90+3 - Край на мача. Лудогорец загуби с 2:3.

Лудогорец: 33.Ренан, 22.Джордан Икоко (644.Сисиньо), 5.Георги Терзиев, 30.Козмин Моци, 3.Антон Недялков, 18.Светослав Дяков, 44.Яцек Гуралски, 84.Марселиньо (648.Дан Битон), 17.Жоржиньо, 13.Мавис Чибота, 10.Якуб Швиерчок (4628.Клаудиу Кешерю)
Резерви: 23.Пламен Илиев, 25.Стефан Баджи, 4.Сисиньо, 92.Лукоки, 12.Анисе, 8.Дан Битон, 28.Клаудиу Кешерю
Треньор: Стойчо Стоев

Ференцварoш: 90.Денес Дибус, 8.Герго Ловренчич, 25.Миха Блажич, 33.Лаша Двали, 26.Марсел Хейщер, 7.Данило Ихнатенко (5718.Давид Шигер), 14.Харатин, 11.Олександър Зубков, 92.Михал Шкварка, 93.Токмак Нгуен (6197.Роланд Варга), 50.Тамаш Пришкин (7310.Давиде Ланзафаме)
Резерви: 99.Давид Гроф, 5.Абрахам Фримпонг, 21.Ендре Ботка, 18.Давид Шигер, 17.Чивич, 97.Роланд Варга, 10.Давиде Ланзафаме
Треньор: Сергей Ребров

Разград, стадион "Лудогорец Арена"
Съдия: Донатас Румсас (Литва)

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна , опасна ситуация