Пред почти невъзможна мисия са изправени отборите гости в тазвечершните битки от 1/4-финалите на Шампионската лига след победата на Барса с 1:0 над Манчестър Юнайтед и хиксът (1:1) в Холандия на Ювентус с Аякс. Резултатите безспорно дават спокойствие на домакините, но онова, което безспорно е в тяхна полза, е статистиката.

Барса е с 30 мача без загуба у дома в Шампионската лига, вкарал е средно по 3 гола и е допуснал по половин на мач, което прави задачата на Юнайтед много трудна. Плюс за "червените дяволи" е , че тимът на Оле Гунар Солскяер успя да направи обрат от 0:2 срещу ПСЖ в предишния кръг и знае как да заличава пасив на чужд терен. Феновете пък трябва да очакват голове в края, тъй като Юнайтед бележи често след 75-ата минута, а Барса след 80-ата. В двата тима няма сериозни проблеми с контузени или наказани играчи.

В другата среща Кристиано Роналдо ще трябва да защити реномето си на голмайстор номер 1 в историята на Шампионската лига срещу тима, който елиминира предишния му отбор Реал (Мадрид). Португалецът се завръща в игра, след като вече е напълно здрав.

Италианците имат загуба само в 3 от последните си 37 европейски мача у дома, но пък холандците обърнаха еврошампиона Реал след 1:2 вкъщи и 4:1 като гост и са способни на чудеса. Голям минус за Юве ще бъде липсата на контузените Киелини и Манджукич, което със сигурност ще се отрази на играта на тима.

Барса има две победи в последните три мача с Манчестър Юнайтед и претърпява загуба с 1:3 у дома, а Ювентус е с 3 успеха в последните 5 битки с Аякс, като последните два мача завършват с равенства 1:1 и 0:0.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

БАРСЕЛОНА - МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД (1:0 в първата среща)
Днес от 22:00 часа
 по Max Sport 3
Барселона, „Камп Ноу“
Съдия: Феликс Брих (Германия)

Баланс: 12 мача, 5 победи за Барселона, 4 равенства, 3 победи за Ювентус, г.р. 21:15

ВЕРОЯТНИ СЪСТАВИ:

FC BarcelonaБарселона: Тер Стеген, Семедо, Пике, Лангле, Алба, Ракитич, Бускетс, Артур, Меси, Луис Суарес, Дембеле
Резерви: Силесен, Юмтити, Серхи Роберто, Артуро Видал, Аленя, Коутиньо и Малком
Контузени: Рафиня,  Вермаелен
Наказани: Няма

Manchester United FCМанчестър Юнайтед: Де Хеа, Йънг, Смолинг, Линдельоф, Далот, Погба, Фред, Мактомини, Марсиал, Лукаку, Рашфорд
Резерви: Ромеро, Джоунс, Рохо, Матич, Лингард, Мата и Алексис Санчес
Контузени: Баи, Ерера, Дармиан
Наказан: Люк Шоу

Любопитни факти:
* Домакините са без загуба у дома в евротурнирите в 30 мача на "Камп Ноу", каталунците вкарват средно по 3 гола у дома и допускат по половин
* Най-тежката загуба като гост на „червените дяволи“ е нанесена от каталунците. Това става в групите на сезон 1994/95, когато на „Камп Ноу“ Барселона печели с 4:0 след два гола на Христо Стоичков.
* Това е 19-ата поява на Манчестър Юнайтед на четвъртфинал в КЕШ/Шампионската лига, като в 12 от досегашните случаи английският тим продължава напред.
* Срещу отбори от Испания в елиминационна фаза Юнайтед шест пъти е продължавал напред и осем пъти е отпадал.
* Барселона за 21-и път е на четвъртфинал в КЕШ/ШЛ и до момента 14-и пъти е продължавал напред, но в последните пет години четири пъти отпадна на тази фаза.
* Каталунците излизаха краен победител в 14 от 24-те случая, в които играха срещу английски съперници в елиминационна фаза в Европа.
* Защитникът на Барселона Жерар Пике игра за Манчестър Юнайтед в периода 2004-08 г., а нападателят на „червените дяволи“ Алексис Санчес беше футболист на Барса между 2011 и 2014 г.
* Мениджърът на „червените дяволи“ Оле Гунар Солскяер игра 55 минути за Юнайтед при равенството 3:3 с Барселона от груповата фаза на ШЛ през сезон 1998/99. Той остана неизползвана резерва във втория мач, завършил също 3:3.

ЮВЕНТУС - АЯКС (1:1 в първата среща)
 по Max Sport 2
Торино, „Алианц Стейдиъм“
Съдия: Клеман Тюрпен (Франция)

Juventus FCЮвентус: Шченсни, Кансело, Ругани, Бонучи, Алекс Сандро, Джан, Пянич, Матюиди, Бернардески, Кийн и Роналдо
Резерви: Пинсолио, Де Шилио, Спинацола, Бентанкур, Коста, Дибала и Кедира
Контузени: Касерес, Перин, Киелини, Манджукич

AFC AjaxАякс: Онана, Мазрауи,Де Лихт, Блинд, Велтман, Шьоне, Ван Дер Беек, Де Йонг, Зиеш, Тадич, Нерес
Резерви: Варела, Кристенсен, Магаян, Екеленкамп, Синкгравен, Хунтелаар, Долберг
Контузен: Балде
Наказан: Таляфико

Баланс: 13 мача, 6 победи за Ювентус, 5 равенства, 2 победи за Аякс, г.р. 16-10

*Бернардески и Матюиди пропускат следващия мач на Юве при жълти картони, Блинд, Де Йонг, Де Лихт, Шьоне, Ван Дер Беек и Зиеш висят за Аякс
* Ювентус има само три загуби като домакин в последните 37 мача от европейските клубни турнири
* Холандците имат само една загуба в последните си 15 мача в Европа
* Аякс няма загуба в последните си шест мача с италиански отбори в евротурнирите
* Аякс няма победа над Ювентус от 1974 година насам, а „Старата госпожа“ няма загуба в последните си девет мача срещу тима от Амстердам.
* Двата тима имат два финала за КЕШ/Шампионската лига помежду си. През 1973 г. Аякс печели с 1:0 в Рим с гол на Джони Реп. Юве взима реванш през 1996 г., когато в Рим триумфира с 4:2 след дузпи (1:1 в ред. вр. и след прод.).
* „Бианконерите“ излязоха краен победител и в четирите случая, в който играха срещу Аякс в елиминационна фаза.
* Аякс излезе краен победител в осем от 12-те досегашни случая, в които игра четвъртфинал в КЕШ/ШЛ.
* Амстердамският клуб излезе победител в пет от 12-те случая, в които игра на елиминации срещу италиански отбори.
* Ювентус за 20-и път е на четвъртфинал в КЕШ/ШЛ, като 12 пъти е продължавал напред.
* „Старата госпожа“ четири пъти елиминира холандски отбори в евротурнирите и един път отпада.