Манчестър Юнайтед обърна у дома ЦСКА (Москва) с 2:1 и завърши на първото място в крайното класиране на група "А", класирайки се за 1/8-финалите на Шампионската лига. Българският национал Георги Миланов беше извън групата на руския тим за този мач заради контузия. Още в петата минута Лукаку изведе Рашфорд, който шутира и прати топката в страничната греда. След редица пропуски на „червените дяволи” гостите поведоха с изненадващ гол в края на първата част на Витиньо (45) след пас на Марио Фернандес и рикошет в гърба на Алан Дзагоев, който бе в положение на засада. През второто полувреме домакините наложиха натиск и направиха пълен обрат за 66 секунди след попадения на Ромелу Лукаку (64) и Маркъс Рашфорд (66). В 85-ата минута Дзагоев шутира от средна дистанция и прати топката в ръцете на Ромеро. След успеха си Манчестър Юнайтед завърши първи в групата с 15 точки. ЦСКА (Москва) остана на трета позиция с 9 точки и ще участва в 1/16-финалите на Лига Европа.

Базел също продължава в следващата фаза, след като спечели с 2:0 при визитата си на Бенфика. Мохамед Елионуси (5) с глава даде аванс на гостите след центриране на Михаел Ланг, а след почивката Лука Цуфи центрира от фаул, Аканджи продължи с глава към Димитри Оберлин (65), който оформи крайния резултат. Така Базел събра 12 точки и завърши на второ място, класирайки се за 1/8-финалите на турнира. Бенфика записа най-кошмарното си участие в групова фаза с шест загуби от шест срещи. „Орлите” са и най-слабо представилият се португалски тим в историята на Шампионската лига.