Английският шампион Манчестър Сити размаза у дома Шалке 04 със 7:0 в реванша от 1/8-финалите на Шампионската лига и с общ резултат 10:2 се класираха за следващата фаза. Футболистите на Хосеп Гуардиола достигнат до 1/4-финалите в турнира за трети път в последните четири сезона.

Домакините си решиха мача още през първата част, след като съперникът им не оказа съпротива и на практика се предаде. Серхио Агуеро (35-дузпа, 38) на два пъти Лерой Сане (42) направиха разликата класическа до почивката. Преди това Агуеро бе нацелил гредата в 13-ата минута. Първият гол на аржентинеца падна след дузпа, отсъдена за нарушение на Брума срещу Бернардо Силва, а вторият след пас с пета от Рахим Стърлинг. Имаше съмнение за засада на Стърлинг, което наложи намесата на ВАР и три минути чакане, за да бъде признато попадението.

Десет минути след началото на втората част гол на Сане не бе признат поради засада, а секунди по-късно Рахим Стърлинг (56) се разпис за 4:0. Съмненията за засада при този гол бяха разсеяни отново след използването на ВАР.

Гуардиола извади Серхио Агуеро и Давид Силва, а на техните места се появиха Габриел Жезус и Фил Фодън. „Миньорите“ от Гелзенкирхен напълно се предадоха и нямаха търпение срещата да приключи, но кошмарът за тях продължи. Бернардо Силва (71) направи резултата 5:0, а в основата на гола отново беше Сане. Фил Фодън (78) и Габриел Жезус (84) пък тотално довършиха германския тим и оформиха крайния резултат.

Манчестър Сити - Шалке 04 7:0
(3:2 в първия мач, общ резултат 10:2)
1:0 Серхио Агуеро (35-дузпа), 2:0 Серхио Агуеро (38), 3:0 Лерой Сане (42), 4:0 Рахим Стърлинг (56), 5:0 Бернардо Силва (71), 6:0 Фил Фодън (78), 7:0 Габриел Жезус (84)