Лудогорец с наложи с класическото 3:0 при гостуването на Младост в Подгорица и с общ резултат 5:0 преодоля черногорците. Както е известно, съперник на "орлите" в третия квалификационен кръг на Шампионска лига ще бъде Цървена звезда. Сръбският първенец елиминира малтийския Валета след 2:1 на реванша в Белград и 4:2 общ резултат от двата мача. Първият сблъсък между Лудогорец и "звездашите" ще бъде на 26 юли в Разград.

Много силен мач за "орлите" в Подгорица изигра Джоди Лукоки, който блесна с две попадения. Вандерсон стана автор на другия гол във вратата на Младост. Козмин Моци пък пропусна дузпа.

За реванша в Подгорица Георги Дерменджиев предприе две промени в титулярния състав в сравнение с първата среща в Разград. На мястото на Сисиньо тази вечер започна Йордан Минев, а Лукаш Саша замени Жуниор Кишада.

Както и в срещата на "Лудогорец Арена", така и в Подгорица "орлите" бяха пълни господари на терена. В 8-ата минута Саша пропиля отличен шанс, а в 24-ата Моци не успя да реализира дузпа. Наказателният удар беше отсъден за фаул срещу Марселиньо. Моци насочи топката към левия ъгъл, но вратарят Дамир Люлянович изби, след което Минев не успя да достигне до топката и да направи добавка. Припомняме, че в първата среща румският защитник вкара от дузпа.

В 33-ата минута Младост стигна до гол в мрежата на Владо Стоянов, но попадението беше отменено поради нарушение в атака.

Първото попадение за Лудогорец падна в 39-ата минута. Тогава Лукоки получи отличен пас от Кафу, направи самостоятелен рейд, пред наказателното поле се освободи от защитник и стреля фалцово в далечния ъгъл на вратаря на Младост - 0:1.

Три минути след началото на втората част Вандерсон удвои пренината на българския шампион. Бразилецът получи топката от сънародника си Кафу на границата на наказателното поле, преодоля трима от Младост и със силен диагонален изстрел по земя не остави шанс за Люлянович - 0:2.

Избраниците на Дерменджиев продължиха да доминират. Трудът им беше възнаграден с трети гол, който падна в 64-ата минута. Марселиньо подаде на Лукоки пред наказателното поле, той овладя с глава, преодоля двама от Младост и отбеляза второто си попадение в мача за крайното 0:3. Така Лукоки се отличи с общо три гола срещу черногорците.

Следете с БЛИЦ СПОРТ: "А" група - трансфери и подготовка
Програмата на Първа професионална лига
БЛИЦ представя всичко за българското участие в Европа

МЛАДОСТ - ЛУДОГОРЕЦ 0:3
0:1 Джоди Лукоки (39), 0:2 Вандерсон (48), 0:3 Джоди Лукоки (64)
(в първата среща: 0:2)

Двубоят по минути:
8 - ОПАСНО! Вандерсон подаде отлично към Лукоки отляво в наказателното поле на домакините, той продължи към непокрития Лукас Саша, който пропиля отличен шанс от чиста позиция, стреляйки високо над вратата.
14 - Първи удар към Владислав Стоянов. Отправи го Марко Бузанович, българският национал лови топката.
23 - ДУЗПА за Лудогорец! Лакич фаулира Марселиньо и съдията от Холандия сочи бялата точка.
24 - ПРОПУСНАТА ДУЗПА! Моци не успява да вкара и нулевото равенство се запазва. Румънецът насочи топката към левия ъгъл, но Люлянович изби, след което Йордан Минев не успя да достигне до топката и да направи добавка.
33 - ОТМЕНЕН ГОЛ на Младост! Реферите маркираха фаул на Борис Копитович срещу Козмин Моци. Последваха бурни протести на домакините, но след кратко съвещание между главния и страничния съдия играта продължи без попадение.
39 -  ГОООЛ! Лудогорец повежда - 0:1! Джоди Лукоки бележи. Той получи отличен пас от Кафу, направи самостоятелен рейд, пред наказателното поле се освободи от защитник и стреля фалцово в далечния ъгъл на вратаря на Младост.
45+2 - Край на първото полувреме.
---------------
48 -  ГОООЛ! Вандерсон удвоява преднината на Лудогорец - 0:2! Бразилецът получи топката от сънардоника си Кафу на границата на наказателното поле, преодоля трима от Младост и със силен диагонален изстрел по земя не остави шанс за стража Дамир Люлянович.
64 -  ГОООЛ! Страхотен гол на Джоди Лукоки - 0:3! Марселиньо подаде на съотборника си пред наказателното поле, той овладя с глава, преодоля двама от Младост и отбеляза второто си попадение в мача.
90+4 - Край на реванша. Лудогорец победи Младост с 3:0 в Подгорица и с общ резултат 5:0 продължава напред.

МЛАДОСТ: Дамир Люлянович, Иван Новович, Милош Лакич jalt.jpg , Марко Бурзанович, Мирко Райчевич jalt.jpg , Блажо Игуманович (60  smqna.jpg Зоран Петрович), Стефан Букорац, Боян Лазаревич (75  smqna.jpg Огниен Стиепович), Милан Джуришич jalt.jpg , Борис Копитович, Милан Влайсавлевич
Резерви: Вук Радович, Василие Раденович, Милош Радулович, Огниен Стиепович, Лука Петричевич, Зоран Петрович, Борис Копитович
Треньор: Никола Ракойевич

ЛУДОГОРЕЦ: 21.Владислав Стоянов, 25.Йордан Минев, 27.Козмин Моци, 32.Игор Пластун, 6.Натанаел, 8.Лукас Саша (84  smqna.jpg 12.Абел Анисе), 18.Светослав Дяков, 22.Джонатан Кафу, 84.Марселиньо (76  smqna.jpg 30.Андрей Препелица), 88.Вандерсон (65  smqna.jpg 28.Клаудиу Кешеру), 92.Джоди Лукоки
Резерви: Милан Борян, Хосе Луис Паломино, Абел Анисе, Андрей Препелица, Жуниор Кишада, Сисиньо, Клаудиу Кешеру
Треньор: Георги Дерменджиев