Играй БЛИЦ ГЕЙМ 4 - ТУК!

Лион шокира шампиона на Англия Манчестър Сити, побеждавайки го като гост с 2:1. В герои за "хлапетата" се превърнаха Макс Корне (26) и Набил Фекир (43). Почетен гол за "гражданите" отбеляза Бернардо Силва в 67-ата минута.

Winbet - най-голямо разнообразие от пазари! (18+)

Мачът започна прекрасно за Манчестър Сити, които приложиха домакински натиск и Стърлинг бе близо до първия гол в мача, но след негов изстрел топката мина встрани от вратата.

В 24-ата минута Лион стигна до гол, като топката в мрежата на "гражданите" вкара Макс Корне, но попадението бе отменено заради засада.

Само две минути по-късно отново Корне отбеляза, но този път голът бе зачетен. Набил Фекир се отчете с прекрасна асистенция за попадението.

В 32-ата минута гол и на Ман Сити бе отменен, като той бе дело на Илкай Гюндоган. Повторенията обаче показаха, че реферът е бил прав.

В края на полувремето Лион нанесе втори удар по "гражданите". Мемфис Депай пусна прекрасен пас към Набил Фекир, който бе безгрешен, вкарвайки за 2:0.

Така гостите от Франция се оттеглиха на почивката при преднина от два чисти гола.

Втората част започна с огромен натиск на Сити, като "гражданите" го материализираха в 67-ата минута, когато се разписа Бернардо Силва след чудесен пас от Лирой Сане - 1:2.

Сити продължи да играе по-добре и в 74-ата минута Серхио Агуеро отправи страхотен изстрел, но Лопес показа чудесе рефлекс, спасявайки удара.

В 90-ата минута "гражданите" бяха отново близо до изравняването, но отново вратарят на "хлапетата" спря Агуеро, запазвайки трите точки за своя тим.

Така с този успех Лион оглави Група "F" на Шампионската лига, където по-рано Хофенхайм и Шахтьор (Донецк) завършиха при равенство 2:2 в Украйна.