Защитникът на Шахтьор (Донецк) Олександър Кучер е футболистът, получил най-бързия червен картон в историята на Шампионската лига. 32-годишният бранител бе изгонен само 2 минути и 33 секунди след първия съдийски сигнал при визитата на Байерн, приключила с унизителна загуба за „миньорите” с 0:7 в реванша между двата тима от 1/8-финалите на турнира. Кучер спъна в наказателното поле оставащия сам срещу вратаря Марио Гьотце, а Томас Мюлер реализира последвалата дузпа и даде началото на убедителния успех за баварците.

Предишният най-бърз червен картон в Шампионската лига бе за французина Валериан Исмаел, изгонен в мач на Вердер срещу Интер след 5 минути и 52 секунди игра на 14 септември 2004 година. Тогава „бременските музиканти” губят с 0:2 при визитата си в Милано в мач от груповата фаза на най-престижния европейски клубен турнир.