ЦСКА (Москва) спечели с 2:0 при визитата си на АЕК (Атина) в първа среща от третия квалификационен кръг на Шампионската лига. Българският национал Георги Миланов започна мача на резервната скамейка на гостите и се появи в игра на мястото на Александър Головин в 83-ата минута.

През първата част двата тима имаха своите шансове за гол, но само гостите стигнаха до такъв в добавеното време чрез Алан Дзагоев (45+1), възползвал се от асистенция на Виктор Васин.

В началото на втората част шведският халф Понтус Вернблум (55) удвои аванса на „армейците“ от руската столица след подаване на бразилеца Витиньо. До края на мача домакините така и не намериха сили поне за почетно попадение, което да им даде малко повече шансове преди реванша. И двата тима отправиха почти по равен брой удар към вратите и в очертанията им.

Двубоят ще се запомни и с прекъсването на черната серия на вратаря на ЦСКА Игор Акинфеев, който не допусна гол в мач от Шампионската лига за първи път от 43 мача насам.

Реваншът в Москва е на 2 август (сряда) от 20:00 часа българско време.

РЕЗУЛТАТИТЕ И ПЪЛНА СТАТИСТИКА ЗА ШАМПИОНСКАТА ЛИГА - ТУК!