Елиминиралият Лудогорец в третия квалификационен кръг Апоел (Беер Шева) победи у дома словенския първенец Марибор с 2:1 в първа среща помежду им от плейофите за влизане в групите на Шампионската лига.

И трите попадения бяха реализирани още през първата част. Маркос Таварес (10) даде преднина на гостите след грешка в отбраната на домакините, но израелският тим бързо изравни чрез Антъни Нвакаеме (12) след красив удар от въздуха. В добавеното време на полувремето Схир Цедек (45+2-дузпа) направи обрата пълен и оформи крайния резултат.

След почивката и двата тима имаха своите възможности, но до нови попадения така и не се стигна.

Реваншът в Марибор е след седмица на 22 август (вторник) от 21:45 часа българско време.

РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И ВСИЧКО ЗА ШАМПИОНСКАТА ЛИГА - ТУК!