Бившата звезда на ЦСКА Жуниор Мораеш блесна за Шахтьор (Донец) и вкара попаденията за украинския гранд при равенството 2:2 в гостуването срещу Олимпик (Лион) в среща от втория кръг в група „F“ на Шампионската лига.

Мачът се игра пред празни трибуни, след като „хлапетета“ бяха наказани заради проблеми с феновете им през миналия сезон в Лига Европа. Жуниор Мораеш (44, 55) откри резултата малко преди почивката след пас на Исмаили, а малко след началото на втората част удвои аванса на гостите след подаване на Алан Патрик. Домакините обаче стигнаха до точката за по-малко от 120 секунди след голове на Муса Дембеле (70) и Лео Дюбоа (72), разписали се след асистенции на Набил Фекир и Хосем Аоуар.

След ремито Лион е лидер с 4 точки преди Ман Сити с 3, а Шахтьор е трети с 2. Хофенхайм е на дъното в групата с 1 точка.