Всичко от Шампионската лига - ТУК

Изминалите и предстоящите мачове в Шампионската лига, както и историята на досегашните надпревари можете да намерите ТУК!

Монако изненадващо шокира Арсенал и го победи с 3:1 насред Лондон в първа среща от 1/8-финалите на Шампионската лига. „Монегаските” стигнаха до успеха след голове на Жофри Кондогбия (38), Димитър Бербатов (53), който се разписа за пети път срещу „топчиите” и за четвърти на техния стадион, и заменилият българина Ферейра Караско (90+4). Точен за „артилеристите” бе Алекс Окслейд-Чембърлейн (90+1). Бербатов бе освиркван почти при всяко свое докосване на топката, след като в миналото защитаваше цветовете на кръвния враг на "топчиите" Тотнъм.

Домакините бяха по-активни в началото, но така и не намираха начин да преодолеят добре подредената отбрана на Монако. Гостите изчакаха своя момент в 38-ата минута, когато Жофри Кондогбия шутира от далечна дистанция, топката рикошира в тялото на бранител и влетя във вратата, пазена от Давид Оспина.

След почивката в 53-ата минута „монегаските” проведоха бърза контраатака, завършена от Димитър Бербатов по блестящ начин с ново попадение във вратата на съперника. До края на мача „артилеристите”, чието самочувствие тотално рухна, опитаха да върнат поне едно попадение и го направиха в първата минута от добавеното време, чрез Алекс-Окслейд Чембърлейн. Три минути след това заменилият Бербатов Ферейра Караско оформи крайния резултат.

Така Монако ще очаква спокойно Арсенал за реванша в Княжеството на 17 март (сряда) от 21:45 часа българско време.

0:1 Жофри Кондогбия (38), 0:2 Димитър Бербатов (53), 1:2 Алекс Окслейд-Чембърлейн (90+1), 1:3 Ферейра Караско (90+4)

Лондон
, „Емирейтс Стейдиъм“
Съдия: Дениз Айтекин (Германия)

Арсенал: 13.Давид Оспина, 3.Киърън Гибс, 4.Пер Мертезакер, 6.Лоран Кошчелни, 39.Белерин , 11.Месут Йозил , 19.Санти Касорла (81 - 7.Томаш Росицки), 34.Коклен (68 - 15.Алекс Окслейд-Чембърлейн), 12.Оливие Жиру (60 - 14.Тио Уолкът), 17.Алексис Санчес, 23.Дани Уелбек

Монако: 1.Даниел Субашич, 2.Фабиньо, 5.Абденур, 13.Уолъс, 21.Ечиеджиле , 38.Туре, 7.Набил Дирар (82 - 3.Курзава), 8.Жоао Моутиньо , 22.Жофри Кондогбиа, 9.ДИМИТЪР БЕРБАТОВ (75 - 17.Ферейра Караско), 23.Мартиал (84 - 15.Бернардо Силва)