Всичко от Шампионската лига - ТУК

Изминалите и предстоящите мачове в Шампионската лига, както и историята на досегашните надпревари можете да намерите ТУК!

Порто взе минимално предимство пред Базел, след като двата тима завършиха 1:1 в първи 1/8-финал на Шампионската лига. Мачът на „Санкт Якоб Парк“ ще се запомни с деветте жълти картона, което е рекорд през този сезон в турнира. Петима играчи от домакините и четирима от гостите бяха предупредени от съдията Марк Клатънбърг.

Дерлис Гонсалес даде аванс на Базел в 11-ата минута, когато беше изведен от Фабиан Фрай в добра позиция, надбяга пазача си и стреля покрай излезлия да го пресрещне вратар Фабиано. В началото на второто полувреме Порто стигна до гол. Каземиро прати топката във вратата на Томаш Вацлик, но попадението беше отменено заради засада на Маркано. Повторенията доказаха правота на Клатънбърг и неговите асистенти в тази ситуация.

В 79-ата минута гостите все пак изравниха. Данило беше точен от дузпа, отсъдена за игра с ръка в наказателното поле на Валтер Самуел. Бразилецът не сбърка при изпълнението, пращайки топката до дясната греда на Вацлик, който не успя да избие, въпреки че усети ъгъла.

Така Порто продължава да няма загуба в Шампионската лига през този сезон. Реал (Мадрид) и Челси са единствените други два тима без поражение в турнира до момента. Реваншът между „драконите“ и Базел на „До Драгао“ е на 10 март.

Базел – Порто 1:1
1:0 Дерлис Гонсалес (11), 1:1 Данило (79-дузпа)

basel.jpgБазел: 1.Томаш Вацлик, 6.Валтер Самуел, 17.Марек Сухи, 19.Бехранг Сафари, 7.Лука Дзуфи, 20.Фабиан Фрай, 33.Мохамед Елнени, 34.Таулант Джака, 9.Марко Щрелер (63-36.Бреел Емболо), 11.Шкелзен Гаши (83-24.Ахмед Хамуди), 25.Дерлис Гонсалес (25-39.Давиде Кала)

porto.jpgПорто: 12.Фабиано, 2.Данило, 4.Майкон, 5.Иван Маркано, 26.Алекс Сандро, 6.Каземиро, 8.Ясин Браими (61-7.Рикардо Куаресма), 16.Ектор Ерера, 30.Оливер Торес (68-36.Рубен Невес), 9.Джаксон Мартинес, 11.Кристиан Тейо (81-10.Хуан Кинтеро)