Байерн разби у дома Бешикташ с 5:0 в единствения 1/8-финален сблъсък от Шампионската лига между първенци на страните си. Гостите завършиха мача в намален състав, след като още в 16-ата минута хърватинът Домагай Вида получи директен червен картон. Така баварците вече мислят за следващата фаза на турнира, очаквайки протоколен реванш в Истанбул.

Бешикташ започна силно и създаде няколко добри положения за гол, но в 16-ата минута остана с човек по-малко на терена. Домагой Вида фаулира откъсващия се сам пред вратата нападател Роберт Левандовски и съдията му показа директен червен картон. Хамес Родригес шутира от прекия свободен удар и топката премина на сантиметри от страничната греда.

Въпреки че остана в намален състав, турският шампион създаде нови шансове за гол, пропуснати от Гари Медел, Вагнер Лов, Пепе и Рикардо Куарешма. Лека полека баварците се настаниха трайно в половината на "орлите". След половин час игра вратарят на гостите Фабри отрази удар с глава на Матс Хумелс. Малко преди края на първата част Томас Мюлер (43) вкара от близка дистанция първия гол в мача след асистенция на Давид Алаба. Треньорът на домакините пък извърши принудителна смяна и на мястото на Хамес Родригес пусна в игра Ариен Робен.

Баварците се развихриха след почивката. В 49-ата минута Роберт Левандовски уцели гредата след изпълнение на пряк свободен удар, а секудни по-късно не успя да засече хубаво центриране на Робен. Три минути след това полският голмайстор асистира на Кингсли Коман (52), който се разписа от точката на дузпата и удвои аванса на домакините. Ситуациите пред вратата на турския първенец се редуваха една след друга. Томас Мюлер (66) направи разликата класическа с втория си гол в мача след пас на Йошуа Кимих. Роберт Левандовски (79, 88) също се разписа на два пъти и оформи крайния резултат. При първия гол полякът вкара с добавка след отбита топка при удар на Хумелс, а за второто си попадение получи пас от Томас Мюлер.

Реваншът в Истанбул е на 14 март, но той се очертава да бъде протоколен след резултата от тази първа среща.

Резултат с изображение за besiktasРезултат с изображение за bayern munichБАЙЕРН - БЕШИТКАШ 5:0
1:0 Томас Мюлер (43), 2:0 Кингсли Коман (52), 3:0 Томас Мюлер (66), 4:0 Роберт Левандовски (79), Роберт Левандовски (88)