Барселона срази у дома Спортинг (Лисабон) с 2:0 в последния и за двата тима мач от група "D" на Шампионската лига и финишира на първото място, което бе сигурно за тима и преди тази среща. "Лъвовете" завършват трети в групата и ще играят напролет в Лига Европа. Те се нуждаеха от победа и в същото време трябваше да чакат Ювентус да не спечели гостуването си на Олимпиакос, за да се класират за 1/8-финалите, но не спечелиха, а и „бианконерите” победиха в Атина. Каталунците играха с почти изцяло резервен състав и без голямата си звезда Лионел Меси, чийто заместник Пако Алкасер (59) откри резултата с глава след центриране от корнер на Денис Суарес. Три минути след това холандецът Бас Дост пропусна да изравни след спасяване на сънародника му Силесен. Меси се появи в игра в 68-ата минута изведе Луис Суарес, но ударът на уругваеца без спасен от Руи Патрисио. В последната минута удар на Меси бе спасен от Патрисио, а в първата минута от добавеното време бившият защитник на каталунците Жереми Матийо си вкара автогол за крайното 2:0. Така Барселона завърши на първата позиция с 14 точки, а Спортинг остана трети със 7 точки и ще участва в Лига Европа.

В същото време Ювентус спечели с 2:0 при визитата си на Олимпиакос и приключи на втората позиция с 11 точки, класирайки се също за 1/8-финалната фаза на турнира. Гръцкият шампион завършва последен с 1 точка и напуска евротурнирите за този сезон. „Старата госпожа” доминираше през първата част и поведе с гол на Хуан Куадрадо (15) след центриране на Алекс Сандро. В 41-ата минута след центриране от корнер Димитриос Николау продължи с глава към Урош Джорджевич, който отблизо можеше да изравни, но Шчесни спаси. След почивката гостите намалиха оборотите, но домакините не успяха да се възползват от това. Фелипе Пардо, Марко Марин и Николау направиха пропуски, а в 82-ата минута Бен Набухане отправи удар с глава и топката се отби в страничната греда. В самия край Федерико Бернардески (89) с далечен удар оформи крайния резултат.