Атлетико (Мадрид) елиминира драматично Байер (Леверкузен) с 3:2 след изпълнение на дузпи в реванша помежду им от 1/8-финалите на Шампионската лига. „Дюшекчиите” спечелиха с 1:0 в редовното време и продълженията, след като бяха загубили със същия резултат в първата среша на немска земя. Така се стигна до дузпи, при които домакините показаха по-точен мерник и се класираха за 1/4-финалите.

Домакините започнаха с Марио Манджукич в предни позиции, но хърватинът получи травма и бе заменен принудително от Фернандо Торес в заключителните минути на редовното време. „Аспирините” пък разчитаха на Йосип Дръмич на върха на атаката. Хакан Чалханоолу изпълняваше ролята на плеймейкър, а Сон Хюн Мин и Карим Белараби действаха по крилата.

Срещата на „Висенте Калдерон” започна равностойно, но все пак домакините успяха да поведат малко щастливо в 27-ата минута, когато Марио Суарес шутира с левия крак и вратарят Бернд Лено очакваше да улови топката, но в неподходящия момент Йомер Топрак се оказа на пътя на кълбото и то се отклони от тялото на бранителя, след което влезе в мрежата за 1:0. Четири минути преди това титулярният вратар на домакините Моя получи контузия и бе заменен принудително от Ян Облак.

След попадението „дюшекчиите” взеха инициативата, а гостите тотално забравиха за действия в предни позиции. Въпреки натиска на домакините до нов гол в редовното време не се стигна и двата тима трябваше да играят още две продължения по 15 минути. При тях играчите на Диего Симеоне продължиха да бъдат по-активни, но така и не съумяха да преодолеят сгъстената отбрана на „аспирините” и логично се стигна до дузпи.

При изпълненията от бялата точка и двата тима пропуснаха първите си удари, след Раул Гарсия шутира над вратата, а шутът на Хакан Чалханоглу бе отразен от Ян Облак. Последваха точни изпълнения на Антоан Гризман и Марио Суарес за домакините, а Йомер Топрак стреля над вратата, след като преди това Симон Ролфес бе вкарал първия гол при дузпите за „аспирините”. Коке обаче също пропусна, след като Бернд Лено отрази удара му, а Гонсало Кастро изравни за 2:2.

Фернандо Торес реализира последната дузпа за „дюшекчиите”, а Щефан Кислинг стреля над вратата и закопа „аспирините”. Така играчите на испанския шампион показаха по-точен мерник и се класираха за 1/4-финалите на турнира.

За първи път в историята си Атлетико (Мадрид) ще играе за втора поредна година в елиминационната фаза на Шампионската лига.
„Дюшекчиите“ допуснаха само едно попадение във вратата си в последните си девет домакински мача в турнира.

Байер (Леверкузен) пък не е преодолявал 1/8-финалите на турнира от 2002 г., когато загуби на финала от Реал (Мадрид). Тогава в отбора беше Димитър Бербатов.

Всичко от Шампионската лига - ТУК
Изминалите и предстоящите мачове в Шампионската лига, както и историята на досегашните надпревари можете да намерите ТУК!

Шампионска лига, елиминационна фаза, сезон 2014/15 - ТУК

atletico.jpgАтлетико (Мадрид) – Байер (Леверкузен) 3:2 след дузпи (1:0 в редовното време и продълженията)lever.jpg
(в първия мач 0:1, общ резултат 1:1, 3:2 след дузпи)
1:0 Марио Суарес (27)

ПРИ ДУЗПИТЕ
0:0 Раул Гарсия шутира над вратата на Бернд Лено и пропуска
0:0 Безобразна дузпа на Чалханоглу, който стреля в средата на вратата и Облак спаси
1:0 Антоан Гризман стреля безпощадно в горния десен ъгъл на вратата
1:1 Симон Ролфес повтаря изпълнението на Гризман и праща топката в същия ъгъл
2:1 Марио Суарес бележи в същия десен ъгъл на вратата
2:1 Йомер Топрак праща топката над вратата на Ян Облак и пропуска
2:1 Коке шутира в долния ляв ъгъл, но Бернд Лено спасява
2:2 Гонсало Кастро реализира в левия ъгъл
3:2 Фернандо Торес бележи прецизно в десния ъгъл, въпреки че Лено улови посоката на удара
3:2 Щефан Кислинг шутира над вратата в решителната последна дузпа