Септември (София) завърши предсезонната подготовка с победа над Хебър (Пазарджик) с 3:1. Играчите на Николай Митов записаха 4 победи и 2 равенства.

За двубоя с Хебър специалистът заложи на стартов състав - Валентин Галев, Серхио Кастанеда, Васил Добрев, Аласан Диаби, Иван Стоянов, Фабиано Алвеш, Асен Чандъров, Борис Галчев, Ишмаел Байду, Крис Гади и Георги Русев. Двата отбора изиграха хубав мач, като през първата част "септемврийци" имаха лек превес над случващото се на терена. В 12-ата минута Борис Галчев бе близо до това да открие резултата след изпълнение на свободен удар, но топката срещна горната греда на вратата на Хебър. В 30-ата именно капитанът на Септември откри резултата, след като Иван Стоянов центрира отдясно, Крис Гади продължи към Галчев, а той останал в непосредствена близост до стража на Хебър, прати топката в мрежата за 1:0. На два пъти Ишмаел Байду имаше добри възможности да покачи резултата, а пропуски направи още и Крис Гади.

На полувремето в игра влезе Мирослав Будинов, който замени Георги Русев. Таранът застана на върха на атаката, а Крис Гади мина по фланга. В 63-ата минута след хитър пас на Борис Галчев, Крис Гади излезе зад защитата на Хебър и покачи на 2:0. В 73-ата минута перфектно центриране от корнер на Борис Галчев бе засечено от Мирослав Будинов, който покачи на 3:0.

Николай Митов направи няколко промени в състава, а леко отпускане в редиците на "септемврийци" позволи на играчите в "зелено" да върнат едно попадение. Същите имаха още няколко добри възможности, като в 85-ата минута Валентин Галев спаси отсъдена дузпа.

Следете с БЛИЦ СПОРТ: Лятна подготовка 2018 в Първа лига