Пирин (Благоевград) завърши с равенство предсезонните си контроли. "Орлетата" направиха 1:1 с елитния македонски Победа Прилеп на стадион "Христо Ботев" пред сравнително малко зрители.

Попадението за Пирин реализира Владислав Златинов през първото полувреме. За опитният голмайстор това бе втори гол в летните проверки. Той вкара и при загубата с 1:2 от Локомотив (София).

Още преди почивката Жоглев с прехвърлящ удар наказа грешка на бранителите на Пирин при изнасянето на топката. Това бе трета приятелска среща за Пирин срещу македонски отбори. Преди това възпитаниците на Петър Златинов победиха с 1:0 Саса Каменица и с 2:1 Брегалница Щип.

В днешния двубой играха освен Влади Златинов, и Юлиан Попев и Тони Кастадинов от по-опитните футболисти. На вратата обаче не се появи Николай Яначков, а юношата Радослав Ангелски.