Отборът на Пирин (Благоевград) продължи черната серия срещу Берое, домакините загубиха с 0:1 в мач от 16-ия кръг на Първа лига, за да продължат лошото представяне срещу старозагорци. В последните 10 двубоя срещу Берое  "орлетата" записаха 5 загуби и 5 равенства.

След победата си Берое се изкачи на 4-то място с актив от 27 точки и вече е на 1 точка от третия Левски. За домакините от Благоевград това е седма загуба от началото на сезона, като те заемат 12-то място с актив от 13 точки.

В началото на двубоя Пирин започна по-добре, но така и не стигна до голови опасности.

Първото и най-сериозно положение дойде в 34-ата минута, когато Еуженио намери Охене, който с атрактивно отиграване нацели страничната греда.

В 59-ата минута Пирин стигна до най-доброто си положение за гол, когато удар на Костадин Ничев бе спасен от Душан Перниш.

Следващото опасно положение бе и голът на Камбуров, който бе в 85-ата минута. След центриране от корнер и известно разбъркване Мартин Камбуров се възползва и отбеляза за 1:0.

До края на срещатата домакините не успяха да отговорят на Берое и така гостите си тръгнаха с трите точки.

ПИРИН - БЕРОЕ 0:1
0:1 Мартин Камбуров (85)

Двубоят по минути с БЛИЦ
1 -  Начало на мача.
2 -  Корнер за Берое.
10 - По-добра игра на Пирин, но без голови опасности.
12 - Карачанаков центрира за Камбуров в наказателното поле, нападателят стреля, но топката излезе в корнер след рикошет. Макенджиев боксира след корнера, а Педро шутира от дъгата, но Сандев изби.
13 - След доброто начало за Пирин, играта се успокои и се играе предимно в центъра на терена.
34 -  Корнер за Берое. Еуженио центрира и намери Карлос Охене, който с атрактивно отиграване нацели страничната греда.
43 - Центриране на Карачанаков, което намери Адамович, но Макенджиев улови удара на сърбина.
45 - Край на първото полувреме.
-------------------
46 - Начало на второто полувреме.
47 - Корнер за Пирин.
48 - Удар на Еуженио бе париран от Благой Макенджиев.
53 - От началото на второто полувреме Берое е по-активният отбор, но за момента домакините от Пирин удържат натиска.
59 -  Най-чистото положение за Пирин бе спасено от Душан Перниш, ударът бе на  Костадин Ничев.
65 -  Смяна в състава на Пирин. Радослав Кирилов заменя Димитър Благов.
69 -  Смяна и при гостите от Стара Загора. Борислав Цонев заменя Марко Адамович.
72 - И.Иванов намери Карачанаков с дълъг пас, той навлезе в пеналта и стреля, но над вратата .
85 -   ГОООЛ! 1:0 за БЕРОЕ! След центриране от корнер и известно разбъркване Мартин Камбуров отбеляза.
90 - 90+3 - Край на мача. Берое победи Пирин като гост с 1:0.

ПИРИН: 22. Благой Макенджиев, 27. Костадин Ничев, 3. Румен Сандев, 14. Стилия Николов, 18. Юлиян Попев, 44. Конър Хендерсън , 24. Антон Костадинов, 10. Аймен Суда , 6. Тодор Паланков, 15. Димитър Благов ( 65  9. Радослав Кирилов  26. Любомир Цолев) , 19. Станислав Костов
Резерви: 76. Красимир Костов, 2. Димитър Митев, 30. Тодор Траянов, 25. Методий Стефанов, 9. Радослав Кирилов, 26. Любомир Цолев
Треньор: Милен Радуканов

Резултат с изображениеБЕРОЕ: 12. Душан Перниш, 3. Милен Желев  (  21. Серджиу Негруц), 6. Иван Иванов  , 26. Камен Хаджиев  , 20. Матеус Леони, 8. Карлос Охене  , 7. Мартин Райнов , 16. Марко Адамович  (  10. Борислав Цонев), 77. Педро Еуженио, 71. Антон Карачанаков,  9. Мартин Камбуров
Резерви: 22. Богомил Цинцарски, 28. Веселин Пенев, 15. Георги Динков, 2. Павел Виданов, 10. Борислав Цонев, 11. Драгош Фирцулеску, 21. Серджиу Негруц
Треньор: Александър Томаш

Благоевград, стадион "Христо Ботев"
Съдия: Станислав Ставров

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна , опасна ситуация