Луис Енрике с експеримент в защита срещу Малага

Барселона записа 15-а победа от началото на сезона в Примера дивисион и поведе в класирането след успех с 2:1 като гост  над Малага.

Каталунците поведоха още във втората минута, когато юношата Мунир вкара четвъртия си гол за последните четири мача и едва второто си попадение в примера дивисион от дебюта си през 2014 година.

Малага се възползва от промените в защита на Барселона, където единствен от титулярите бе Хавиер Масчерано, а компания отзад му правиха Вермаелен, Видал и Адриано.

Домакините изравниха в 32-ата минута, когато лошо изчистена топка даде начало на контраатака, завършила с гол на Хуанпи.

Полувремето завърши при 1:1, но малко след подновяването на играта (51') Лионел Меси изведе Барса напред, отбелязвайки победния гол с удар от воле след центриране на Адриано.

Барселона поведе в класирането и ще остане номер 1 поне до утре, когато Атлетико (Мадрид) посреща Севиля (17:00 часа) и може да си върне позициите. Припомняме, че Барселона е с мач по-малко заради отложен двубой със Спортинг (Хихон) заради участието на Барса в Световното клубно първенство.

ИСПАНИЯ
ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 21 КРЪГ
22.01.16
21:30 ч.
Спортинг (Хихон) - Реал Сосиедад  5:1
1:0 Карлос Кармона (1), 2:0 Дани Нди (9), 2:1 Карлос Вела (37), 3:1 Антонио Санабрия (44), 4:1 Антонио Санабрия (53)5:1 Антонио Санабрия (81)
23.01.16
17:00 ч.
Малага - Барселона 1:2
0:1 Мунир Ел Хадади (2'), 1:1 Хуанпи (32'), 1:2 Лионел Меси (51')
17:00 ч.
Атлетико (Мадрид) - Севиля (Sport+ "Булсатком")
Баланс: 167 мача, 65 победи за Атлетико (Мадрид), 50 равенства, 52 победи за Севиля