Българският национален отбор по волейбол загуби с 0:3 гейма от Италия мача си от Група “А” на олимпийските игри. Така, след като в четвъртък допуснахме поражение от САЩ, сега бяхме победени и от “скудра адзура”.
Играчите на Мартин Стоев загубиха първия гейм с 20:25. Играта бе равностойна, но в края на гейма “адзурите” имаха повече шанс и успяха да дръпнат с 1:0 в резултата.
Вторият гейм завърши 25:21 за италианците. До средата на гейма играта бе равностойна, но тогава допуснахме съперникът да направят серия от 3 точки, която бе последвана от други 2 поредни точки. Въпреки че играчите на Мартин Стоев също записаха 3 поредни точки и намалиха на 15:17, те така и не успяха да се изравнят с "адзурите".
В третия гейм бяхме победени с 25:16 и италианците се поздравиха с победата. Нашите бяха равностойни до 12:12, но допуснаха 4 поредни точки за играчите на Андреа Анастази и не успяха след това да се върнат в мача.
Българският селекционер Мартин Стоев заложи на стартов състав: Казийски, Жеков, Иванов, Гайдарски, Алексиев, Салпаров (либеро)./БЛИЦ